Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2448 görüntülenme )

Almanya'da cami cemaatinden büyük tepki!

"Sevgili müminler, bu hafta sonu, pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Karlsruhe’ye geliyor. Hepiniz davetlisiniz”...
Almanya’daki camilerde ‘Erdoğan’a gidin’ hutbesi 

Ali GÜLEN /FRANKFURT  -Almanya’da bir ilk yaşandı. Ülkedeki Türkler’in gittiği Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı bir çok camide, cuma hutbesi okunduktan sonra, “Sevgili müminler, bu hafta sonu, pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Karlsruhe’ye geliyor. Hepiniz davetlisiniz” denilerek, Karlsruhe’ye gitmeleri istendi.

Diyanetin gönderdiği hazır metni okuyan bir çok imamın, bu yazıyı da kağıttan okuduğu dikkatleri çekti.

Cemaatten bazılarının sorusu üzerine, Bavyera’daki küçük bir camiinin hocası, “Bize de bunu gönderdiler. Okumasam başımız derde girecekti” dedi. Cemaatin tepkilerinin sürmesi üzerine, Bavyera Eyaleti’nde bulunan Eyüp Sultan Camii’nde tartışma çıktı.

Vatandaşların, “İlk kez camiye siyaset soktunuz. Elindi kuranla kürsülere çıktılar, şimdi de camilerden siyaset çağrısı yapıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan, 10 Mayıs pazar günü Karlsruhe’deki DM Arena’da, sözde Gençlik Buluşması adıyla, AKP’li seçmenlere hitap edecek(Sözcü). 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SINIRDA KRİTİK HAMLE!.. İşe Bakın! Suikast Silahlarıyla Yakalandı! Emekliye Promosyonda Yeni Hamle! İSTANBUL'DA PATLAMA!.. İşte Son Durum... Kamuda YENİ BYLOCK LİSTESİ! İHA'DAN ŞOK İDDİA!.. F 16 SAVAŞ UÇAĞIMIZA SALDIRI! Erdoğan'ı En Çok Korkutan Kanun Sizce Nedir? İşe Bakın!.. DURUŞMA HAKİMİNE DURUŞMADA GÖZALTI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kılıçdaroğlu’ndan Konuya İlişkin İlk Açıklama!