Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2464 görüntülenme )

Almanya'da cami cemaatinden büyük tepki!

"Sevgili müminler, bu hafta sonu, pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Karlsruhe’ye geliyor. Hepiniz davetlisiniz”...
Almanya’daki camilerde ‘Erdoğan’a gidin’ hutbesi 

Ali GÜLEN /FRANKFURT  -Almanya’da bir ilk yaşandı. Ülkedeki Türkler’in gittiği Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı bir çok camide, cuma hutbesi okunduktan sonra, “Sevgili müminler, bu hafta sonu, pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Karlsruhe’ye geliyor. Hepiniz davetlisiniz” denilerek, Karlsruhe’ye gitmeleri istendi.

Diyanetin gönderdiği hazır metni okuyan bir çok imamın, bu yazıyı da kağıttan okuduğu dikkatleri çekti.

Cemaatten bazılarının sorusu üzerine, Bavyera’daki küçük bir camiinin hocası, “Bize de bunu gönderdiler. Okumasam başımız derde girecekti” dedi. Cemaatin tepkilerinin sürmesi üzerine, Bavyera Eyaleti’nde bulunan Eyüp Sultan Camii’nde tartışma çıktı.

Vatandaşların, “İlk kez camiye siyaset soktunuz. Elindi kuranla kürsülere çıktılar, şimdi de camilerden siyaset çağrısı yapıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan, 10 Mayıs pazar günü Karlsruhe’deki DM Arena’da, sözde Gençlik Buluşması adıyla, AKP’li seçmenlere hitap edecek(Sözcü). 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ! MHP KURULTAYI TOPLANDI, Abdulkadir Selvi NE DİYECEĞİNİ ŞAŞIRDI! Ankara’da Otobüs Faciası: Otobüs Durağa Daldı ABD'YE ŞOK!.. EN GİZEMLİ HAVA ÜSSÜ AÇIĞA ÇIKTI!.. AKP'de DEĞİŞİM BAŞLIYOR! Dev Şirketler Zinciri Hakkında Şok İddia! PKK AKP'ye Saldırdı! Ağır ve Kara Haber... Şehitlerimiz "BİR BİR" Geliyor... Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye Garip Teklif!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fuat Avni'den FLAŞ MHP MESAJI!