Genel
02 Ağustos 2017 ( 518 görüntülenme )

ALMAN ŞİRKETİ'NDEN TÜRKİYE UYARISI!..

Eski ismi Bayer olan Covestro şirketi, çalışanlarını Türkiye'ye yapacakları iş seyahatleri nedeniyle uyardı.


Sputnik'te yer alan habere göre, Alman şirketi DW'ye yaptığı açıklamada, şirketin çalışanlarına yönelik seyahat uyarısında bulunduğunu doğruladı. 

Şirketin iletişim departmanından Benjamin Schütz tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Çalışanlarımıza geçici bir süreliğine Türkiye'ye yapacakları iş seyahatleri nedeniyle uyarıda bulunduk. Alman Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yaptığı seyahat uyarıları baz alınarak yapılan bu uyarı, çalışanlarımızın güvenliği için başvurulmuş bir önlem" denildi.

'BELİRLİ BİR SÜRE VE İŞ SEYAHATLERİ İÇİN GEÇERLİ'


Açıklamada böylesine seyahat uyarılarının geçmişte başka ülkeler ya da Avrupa'daki kentler için de yapıldığı hatırlatılarak, Türkiye için yapılan uyarının sadece belirli bir süreyi kapsadığı ve iş seyahatleri için geçerli olduğu vurgulandı. Ancak süre konusunda detaylı bir bilgiye yer verilmedi.

Uzun yıllardır Türkiye'de bürosunun olduğunu belirten Covestro açıklamasında, "Bundan sonra da Türk müşterilerimizle tam bir güven ilişkisi içinde işbirliğine devam edeceğiz. Türkiye'de 12 çalışanın bulunduğu bir büromuz var. Türkiye'de imalathanemiz yok. Ancak Almanya'da şirketimize katkıda bulunan Türk ya da Türk kökenli çok sayıda çalışanımız var" ifadesine yer verdi.

Bayer'in kardeş şirketi Covestro 31 Ağustos 2015 tarihine kadar Bayer MaterialScience adını taşıyordu. Şirketteki yeniden yapılanma nedeniyle 1 Eylül 2015 tarihinde Covestro adını aldı. Covestro yapıştırıcı, cila ve dolgu maddeleri üretiyor. Bayer MaterialScience’ın ayrı bir şirket haline getirilme planı Eylül 2014’te açıklanmıştı.

Covestro'nun çalışanlarına yönelik seyahat uyarısı sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda dile getirilmişti.

Kaynak: Cumhuriyet /DW Türkçe /Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ