Reklamlar
Anasayfa » Haber
28 Ağustos 2017 ( 988 görüntülenme )

ALMAN HÜKÜMETİ'NDEN DİKKAT ÇEKİCİ MESAJ!..

Almanya: Türkiye'nin tavrı, ekonomik iş birliğini etkileyecek


Alman Federal Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye'nin Almanya'ya yönelik tavrının ekonomik ilişkilerde sonuçsuz kalmayacağını söyledi.

DW Türkçe'nin aktardığına göre, Sözcü Seibert, Berlin'de düzenlediği olağan basın toplantısında Türkiye'ye ilişkin açıklamalarda bulundu.

'FEDERAL HÜKÜMET TÜRKİYE POLİTİKASINDA HEMFİKİR"

Seibert, Türkiye'ye yönelik tutum konusunda Almanya'daki farklı bakanlıklar arasında görüş ayrılığı bulunduğuna ilişkin medyada yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Seibert, "Türk hükümetinin siyaseti ve örneğin Alman vatandaşlarına yönelik tutum karşısında, Türkiye politikamızı yeniden şekillendirmemiz gerektiği konusunda Federal Hükümet olarak hemfikiriz” dedi.

'GÜVENSİZ HUKUK ORTAMI, YENİ YATIRIMLAR İÇİN UYGUN DEĞİL'

Seibert, bu durumun ekonomik iş birliğine etkileri olması gerektiği konusunda da aynı görüşün paylaşıldığını ifade etti. Seibert, hukuk açısından güvensiz bir ortamın yeni yatırımlar için uygun olmayacağını belirtti. 

"HERMES KREDİLERİ İNCELENİYOR"

Bu nedenle de Alman projeleri ve verilen devlet desteğinin incelendiğini kaydeden Seibert, bunlar arasında Hermes kredi garantisine ilişkin ön koşulların da bulunduğunu dile getirdi. Ancak Seibert, bu konuya ilişkin olarak ilgili bakanlıklar arasındaki görüşmelerin sürdüğüne işaret etti. Hermes kredi garantisi, Türkiye'ye yapılan ihracat ve yatırımlara veriliyor.

Kaynak: DW Türkçe/ Sputnik

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YILDIRIM AÇIKLADI... REKOR BAŞVURU!.. FLAŞ!.. EMEKLİLER İÇİN BÜYÜK TEKLİF!.. İRAN TARİHİNDE BİR İLK... DÜNYA KATILDI!.. HULUSİ AKAR'A DİKKAT ÇEKİCİ MESAJ: CANIMI YAKTINIZ!.. MERKEL'DEN FLAŞ TÜRKİYE AÇIKLAMASI! Diyanet İşleri Başkanı GÖRMEZ Hakkında Suç Duyurusu! ŞOK!.. ÜLKÜ OCAK BAŞKANLARINA AKIL ALMAZ ENGEL!.. AKP'Lİ DÖRT BAKAN HAKKINDA SARSICI İDDİA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
ORDU'da İşler Yolunda Dediler... HALK YÜRÜYÜŞE GEÇTİ!..