7964 görüntülenme28 Kasım 2019
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Körber Vakfı tarafından düzenlenen Berlin Dış Politika Forumu kapsamında düzenlenen bir oturuma (Conflict Zone) katıldı.İbrahim Kalın, gazeteci Tim Sebastian’ın ve foruma katılanların sorularını yanıtladı.

‘GÜLENCİ GAZETE İÇİN ÇAŞILIYORDUNUZ’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya’da katıldığı programda moderatörün, FETÖ’nün yayın organı Today’s Zaman’da çalıştığını hatırlatarak, “Siz de cezalandırılabilirsiniz. Eskiden Gülenci gazete için çalışıyordunuz” sözleriyle zor anlar yaşadı.

‘SİZE DE CEZA VERİLEBİLİR’


Sebastian, Kalın’ın “adil yargı süreci” ifadeleri üzerine ise “siz demokratik süreci mahvediyorsuz” eleştirisinde bulundu. Kalın da görevden alınan HDP’li belediye başkanlarının PKK ile çalıştıklarını ve cezalandırılacaklarını belirtti. Sebastian ise buna yanıt olarak İbrahim Kalın’ın, FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesinin İngilizce yayınında (Today’s Zaman) çalıştığını hatırlatarak “Siz de cezalandırılabilirsiniz. Eskiden Gülenci gazete için çalışıyordunuz” dedi.

KALIN: ‘ONLAR İÇİN YAZIYORDUM’

Kalın, FETÖ için çalışmadığını, onlar için yazdığını ve bunun farklı bir konu olduğunu söyledi.Kalın, geçmişte FETÖ'nün Today's Zaman gazetesinde yazarlık yapıyordu. Kalın, ABD'de iken de Gülen'i Georgetown Üniversitesi’nin 2009 yılında hazırladığı “en etkili 500 Müslüman” listesine 13. sıradan sokan kişiydi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ