Teröristbaşı Öcalan’ın mektuplarının yeniden kamuoyuna aktarılmasıyla başlayan İkinci Çözüm Süreci’ne hazırlık devam ediyor. HDP’nin Diyarbakır’da ‘Onurlu barış için demokratik çözüm' başlığıyla yarın yapacağı mitinge Valilik'ten izin çıktı.

ÖNCE İMRALI DERKEN 74 ASKERİMİZİN KATİLİ TRT’DE

PKK terör örgütüne altın dönemini yaşatan çözüm sürecinin ikincisine yönelik hazırlıklar devam ediyor. Teröristbaşı Öcalan’ın İmralı’da yeniden avukatlarıyla görüşmesine ve mesajlarının önceki çözüm sürecinde olduğu gibi yeniden kamuoyuna aktarılmasına izin verilmesiyle başlayan ikinci çözüm sürecine yönelik adımlar, 23 Haziran seçimlerinden sonra da kaldığı yerden devam ediyor.

ÖRGÜTÜN SİYASİ KANADI HALKI TOPLAYACAK,VALİLİKTEN İZİN
Diyarbakır Valiliği, yeniden çözüm süreci çağrısının yapılacağı HDP mitinginin gerçekleşmesine izin verdi. Yarın saat 17.00’de İstasyon Meydanı'nda başlayacak başlayacak mitinge HDP Eş Başkanı Sezai Temelli’nin yanı sıra, bölücü terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan da katılacak.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ