Bakan Berat Albayrak sessizliğini bozdu. Doların yükselişinin ardından gelen eleştirilere Bakan Berat Albayrak yaptığı açıklamayla eleştirilere yanıt verdi. Sosyal medya hesabı Twitter'dan bir açıklama yapan Albayrak şunları yazdı:

"KİMSE MERAK ETMESİN, TÜRKİYE ÜST LİGE ÇIKIYOR’
"İSO Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, son 5 ayda ilk kez eşik değerin üzerine çıkarak temmuzda 53 düzeyinde gerçekleşti. Kimse merak etmesin TÜRKİYE, üst lige çıkma hedefinden sapmadan yoluna devam ediyor."

‘ERDOĞAN ‘BUZDOLABI SATIŞLARI ARTIYOR’

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ekonomi kötü gidiyor’ eleştirileri hakkında buzdolabı satışlarındaki artışı örnek göstererek yaptığı “Türkiye tırmanışta” açıklamasına sosyal medyadan tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Rakamları, verileri eğip bükerek yalan söyleyerek, halkı yanıltarak, buzdolabı satışı açıklayarak ‘dünden daha güçlü’ olamazsınız" ifadesini kullanırken, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da "Buzdolabı satışı, iyiye gidişin ölçütü değildir" dedi.

NELER YAŞANIYOR

Döviz kurundaki yükseliş devam ederken vatandaştan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik tepkiler yükselmişti. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da Ayasofya'da kıldığı Cuma namazının ardından yaptığı açıklamada ekonomi eleştirilerine karşı çıkarak damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı desteklemişti. Berat Albayrak'a yönelik eleştiriler karşısında AKP'li vekiller Twitter'da kampanya başlatarak Albayrak'ın yanında olduklarını ifade etmişlerdi.

DAVUTOĞLU 'BUZDOLABI VAR İÇİ BOŞ'
Öte yanda Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Dolar, euro, altın cirit atıyor ama ortada bir babayiğit yok bunu açıklayabilsin. Bir kişi çıkıp açıklama yapmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, tweet atıp duruyorlar, ancak bunu yaparlar" dedi. Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satırbaşları şöyle:

‘ORTALIK YANIYOR, AÇIKLAMA YAPAN KİMSE YOK’
“Paramızın değerinin nerelere düştüğünü görüyorsunuz. Dolar, euro, altın başını aldı gidiyor. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı'ndan, Ekonomi Bakanı'ndan yönetimden bir açıklama duydunuz mu? Dolar, euro, altın cirit atıyor ama ortada bir babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bir kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomi ile ilgili açıklama yapmıyor. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, tweet atıp duruyorlar, ancak bunu yaparlar. “

‘BUZDOLABI VAR AMA İÇİ BOŞ’
“Bu iktidar mutfakta yangın olduğuna inanmıyor. Ekonomideki makro mikro dengeler alt üst olmuş baş aşağı gidiyoruz bu iktidarın derdi buzdolabı satışı. Doğru buzdolabı önemli hepimizin evinde var ama vatandaş 2020'de o buzdolabını dolduramıyor”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ