Ekonomi
22 Mart 2019 ( 467 görüntülenme )

Albayrak 'MANİPÜLASYON BU' dedi... DOLAR HOPLADI!..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, " Eylül ayında tek haneyi görmek mümkün. 31 Mart yerel seçim sonucu ne olursa olsun. Seçim sonrası önümüz çok açık uzun süre seçim yok." dedi.

Berat Albayrak dolar kurundaki yükselişe ilişkin, ''Birileri seçim sürecini etkilemek istiyor, pişman olacaklar. Bilinçli bir manipülasyon ile algı operasyonu yapılıyor'' dedi. Albayrak programa başladığı sıralarda (20.00) 5.75 lira olan dolar, programın bitiminde ise 5.84’e doğru yol alıyordu.

ALBAYRAK: ‘MANİPÜLASYON YAPILIYOR’

A Haber ve A Para ortak yayınında soruları yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dolar kurundaki yükselişe ve enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. ''Gezi dönemindekine benzer muazzam müthiş bir dezenformasyon var sosyal medya üzerinden. Göreceğiz, bakacağız. Herkes kur, şu bu falan diyor'' diyen Albayrak 'manipülasyon ile algı operasyonu' yapıldığını savundu.

ALBAYRAK: ‘SEÇİM SÜRECİNİ ETKİLEMEK İÇİN MANİPÜLASYON’

Albayrak, ''Kimler döviz düşmeye başladığında 'eyvah eyvah' diyerek kafasını kaşımaya başladılar. Burada zarar ettiyse birileri yine pişman olacak. Türkiye'nin temel dengelerinin tamamı çok sağlam. Hele de seçimden sonra hiçbir belirsizlik argümanı kalmayacak. Seçim sonuçlarının hiçbir şekilde siyasi resme etki etmeyeceği bir tablo ile karşı karşıyayız. Birileri seçim sürecini etkilemek istiyor, pişman olacaklar. Bilinçli bir manipülasyon ile algı operasyonu yapılıyor'' ifadelerini kullandı.

ALBAYRAK: ‘SEÇİMDEN SONRA EKONOMİ DÜZELECEK’

Albayrak, seçimden sonra ekonominin düzeleceğini savunarak ‘Türkiye ekonomisi her geçen gün güçlü adılar atıyor. Önümüzlerdeki aylarda muhtemelen biz yaz aylarında cari açıkta pozitif süreçler yaşayacağız. Eylül ayında tek haneyi görmek mümkün. 31 Mart yerel seçim sonucu ne olursa olsun. Seçim sonrası önümüz çok açık uzun süre seçim yok. Nisan ayıyla birlikte yol haritasını açıklayacağız. 8-9 ayda atılacak adımları birkaç ay içinde attık. Seçimden sonra süreç çok ama çok olumlu olacak” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ