İstanbul'da Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin organizasyonunda düzenlenen 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl anma etkinliğinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün adının anılmaması üzerine etkinliği terk eden Avcılar Askerlik Şube Başkanı Albay Önder İrevul, tayin edilmişti. Sürgün kararının ardından ilk kez açıklamada bulunan İrevul, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

‘DİK DURMAK KOLAY DEĞİL,HERKESİN HARCI DA DEĞİL’"Yarın Avcılar'da son mesaim kısmetse. Bir yemek dahi düzenlenmedi, hiçbir resmi kurum amiri hayırlı olsuna gelmedi. Sanırım talimat var ya da korktunuz. Beni tanıyanlar bilir fazla yemek yemem. Yani olay yemek değil. Ama kuruyemişci Mehmet Abi'nin, teksilci Hasan Beyin, lokantacı Mehmet Bey'in, şu siyasetçinin, bu tüccarın, bu bürokratın , ayrılan tüm daire amirlerinin yanında olan ve bununla ilgili paylaşım yapan Avcılar'ın mülki ve idari tüm amirlerine selam olsun. Dik durmak taraf olmak kolay değil. Haklısınız.

‘MEMLEKET SEVDASININ BİR BEDELİ VARSA BEN ÖDERİM, KORKMAYIN’
Herkesin bir yüreği var. Çapı kadar. Sağlık olsun. Ayrılırken tüm Avcılar halkına şükranlarımı sunuyorum. Sizinle olmak harikaydı. Kısmetse yine beraber olacağız. Ben varsa hakkımı helal ediyorum. Siz de ederseniz sevinirim. Memleket sevdasını bir bedeli varsa ben öderim rahat olun.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ