3922 görüntülenme07 Temmuz 2019
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, bir lisede gerçekleştirilen 18 Mart etkinliklerinde Atatürk'ün anılmamasına tepki göstererek programı terk ettiği için sürgün edilen Albay Önder İrevül’ü Meclis gündemine taşıdı.


Geçtiğimiz Mart ayında İstanbul'da Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin organizasyonunda düzenlenen 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yılı anma etkinliğinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün adının yok sayılmak istenmesi üzerine tepki gösterip katıldığı programı terk eden İstanbul Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül’ün Hatay’a tayin edilmesini İYİ Parti Grup Başkanvekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan meclis gündemine getirildi.

AKAR’A ZOR SORULAR

Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk'ün adının katıldığı etkinlikte anılmaması üzerine tepki gösteren ve salonu terk eden Albay Önder İrevül’ün Hatay’a tayin edilmesine İYİ Partili Türkkan’dan tepki geldi.Türkkan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanıtlaması istemiyle hazırladığı soru önergesinde tepkisini sert bir şekilde dile getirdi.

NEDEN HATAY?

Türkkan önergesindeki sorular ile Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geldiği içler acısı hali ortaya çıkardı. Albay Önder İrevül’ün Hatay’a sürülmesini ve Albay İrevül’ün sosyal medyadan yaşadıklarını aktarması üzerine Türkkan Bakan Hulusi Akar’a TSK’nın hiçbir karışı birbirinden ayırt etmemesi gereken vatan toprakları için Hatay’ın neden bir cezalandırma yeri olarak seçildiğini sordu.

ATATÜRK’E SAHİP ÇIKMAK DİSİPLİN SUÇU MU?


Türkkan’ın sorduğu bir başka can alıcı soru ise son 17 yıldır giderek artan, haklarında yapılan kara propaganda, algı operasyonları, tarihi gerçeklerin çarptırılıp, farklı ve art niyetli siyasi beklentiler uğruna, TSK’nın minnet ve şükran borcu olduğu TSK’nın ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları hakkında Milli Savunma Bakanlığı’nın ne düşündüğü oldu.

ALBAY TEPKİSİNDE HAKLI DEĞİL Mİ?

Yapılan yeni düzenlemeler ve Hulusi Akar’ın Milli savunma Bakanı olması ile FETÖ tehlikesinden arındırılmaya çalışılan ancak bu sefer de siyasallaştığı söylenen TSK hakkında halkın endişesini dile getiren Türkkan, Albay Önder İrevül’ün aziz kahramanlarımızın hatırasına yapılan saygısızlığa tepki göstermesinin TSK’nın görüşüne aykırılık mı taşıyıp taşımadığını sordu.Türkkan, Albay Önder İrevül’ün ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına sahip çıkmasının TSK tarafından nasıl bir disiplin suçu olarak ele alındığı sorusuna da önergesinde cevap istedi.

Kaynak:Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ