Çanakkale Deniz Zaferi'nin anma etkinliğinde yapılan duada Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adının anılmadığı için tepki göstererek salonu terk eden Albay Önder İrevül bir açıklama daha yaparak "Herkes hakkını hukukunu, haddini hududunu bilecek" dedi.

Albay Önder İrevül, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

’33 YILDIR BU ÜNİFORMAYI ONURLA TAŞIYORUM’

“Başta Ebedi Başkomutanım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve rahmete kavuşmuş kahraman gazilerimizi 33 yıldır aynı üniformayı giymenin onuruyla saygı ve minnetle anıyorum. Eğer benim bulunduğum mekanda Atatürk’ün adını anmaktan imtina edersen, hele hele Çanakkale Zaferi yıl dönümünde ve şehitleri anarken, yanına gelir gözüne baka baka sorarım: Sen Atatürk diye bir adamı duydun mu?

İrevül sosyal medya hesabından daha önce paylaştığı bir gönderiyi de tekrar yayınladı. İrevül, paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Askere düşmanlık düşmana askerliktir” sözlerini hatırlattı.

NE OLMUŞTU?

Avcılar’da düzenlenen Çanakkale Zaferi anma etkinliğinde, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, yapılan duada Atatürk’ün adı anılmadığı için salonu terk etti. Çanakkale Zaferi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen, Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin organize ettiği anma programında gerginlik yaşandı.

ALBAY ‘ATATÜRK’E NEDEN FATİHA OKUMADIN’ DEDİ, SALONU TERK ETTİ

Şehitler adına okunan duada Mustafa Kemal Atatürk'ün adının hiç anılmaması üzerine, Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül'ün, duayı yapan öğretmenin yanına gidip, “Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu sen hiç? Ona niye Fatiha okumadın?” diyerek salonu terk etti.

Öte yandan Albay İrevül hakkında idari tahkikat başlatıldığı iddia edildi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ