İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Mersin'de ortak miting düzenledi. Eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanında düzenlenen Demokrasiye Saygı mitingine Akşener, Uysal, İYİ Parti ile Demokrat Parti'nin ortak adayı Ayfer Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmasında AK Parti Genel Baaşkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili açıklamalarına yanıt veren Meral Akşener, “Huzurlarınızda söylüyorum. Sayın Erdoğan yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun. Tencere yanıyor. İşte bunları konuşturmamak için hepimizi PKK'lı yaptı” diyerek tepki gösterdi. Akşener şöyle devam etti;

‘EKONOMİK KRİZİ UNUTTURMAK İÇİN BÖYLE YAPIYORLAR’

"Bu savaş hali nedendir, diye sormalıyız. Neden? Çünkü ekonomi berbat. Buradan 7 milyon işsiz kardeşime sesleniyorum. Sizin dertlerinizi konuşmamamız için savaş diliyle saldırıyor. Yeni düşman benim" değerlendirmesini yapan ve Erdoğan'ın işsizleri unuttuğunu söyleyen Akşener, şu çıkışı yaptı:

‘ERDOĞAN’IN TEHDİTLERİ MİLLİ İRADEYE İHANETTİR’

"82 puanla mülakatta elenen çocukların yerine 55 puanla atanan çocukları unuttu. Bu kul hakkıdır. Kimsenin muhtar olamaz dediği zamanda önce başbakan oldu. Yetmedi Cumhurbaşkanı oldu. Bütün bunların kaynağı milli iradedir. Bugün Mansur Yavaş'ı tehdit ediyorsa, Meral Akşener'i hapis ile tehdit ediyorsa milli iradeye ihanet etmiştir. Gençlerimize, EYT'lilere, 3600 ek gösterge ile polislere, memurlarımıza ihanet etmiştir”.

‘YALAN KONUŞUYOR YALAN’

“Huzurlarınızda söylüyorum. Sayın Erdoğan yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun, yalan konuşuyorsun. Tencere yanıyor. İşte bunları konuşturmamak için hepimizi PKK'lı yaptı. Ama Oslo'daki cıvıklığı sen yaptın Erdoğan. Habur rezaletini yapan kişisin Erdoğan. Sen Türk Milleti'nin bir bölümüne terörist dedin, inkar etme. Ama Mersinli sana sandıkta gereken cevabı verecek."

‘YÖRÜK ÇADIRINDA DUMAN TÜTÜYORSA, BİZ BURDAYIZ’

"Bugün burada bir irade var. Arslanköy'ün, sandığın üzerine oturup kilometrelerce yürütülen analarımızın kızları burada. Müfide İlhan Hanımefendi'nin kızları burada. Atatürk'ün kızları, oğulları, kardeşleri burada… Toroslar'da bir tek Yörük çadırı varsa ve o çadırda duman tütüyorsa, biz buradayız. Burhanettin Kocamaz'a kurulan kumpası, sırtımıza vurulan hançeri Ayfer Yılmaz'a destek vererek çıkaracaksınız. Size güveniyorum." Diyerek seçmenlerden destek istedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ