Politika
05 Mart 2017 ( 16328 görüntülenme )

AKŞENER RESTİ ÇEKTİ: VARSA GÜCÜNÜZ GELİN TUTUKLAYIN!..

Akşener: VARSA GÜCÜNÜZ HAYIR DEDİĞİM İÇİN GELİN TUTUKLAYIN!


MHP Genel Başkan adayı Akşener, Muğla'da Milli İrade'nin Önemi panelinde vatandaşlarla biraraya geldi. 

Kürdistan paçavrasıyla ilgili skandala değinen Akşener, "Türkiye dışında bu paçavrayı göndere çeken başka bir ülke yok" dedi.


Binlerce Ülkücü, MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'in Muğla'da yapacağı konferansa akın etti.Konferansa katılan Ülkücüler salona sığmayınca Akşener konuşmasına dışarıda devam etme kararı aldı.

"GÜCÜNÜZ VARSA BENİ TUTUKLAYIN”
“Türkiye milli irade, millete gitmeliyiz diyenler tarafından olağanüstü hal şartları altında referanduma gidiyor. Bir kere milli iradenin tecellisi için eşit biçimde mücadele etmek, yarışmak, rekabet etmek gerekir” diye konuşan Akşener sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Hayırcılara her türlü eziyet var. Kimimizin elektriği kesilir, kimimizin konuştuğu kürsü yıkılır. Kimisine salon verilmez, kimisi tutuklanmayla tehdit edilir. Hadi gücünüz varsa gelin beni tutuklayın. OHAL'de referanduma eşit olmayan şartlarda gidiyoruz. Diyorum ki; kanun hükmünde kararnamelerle bu ülkeyi yönetiyorsunuz. 

Bu ülkede hukuk devleti gukuk devleti oldu sayenizde. Ama biz öyle cesuruz ki, OHAL'de bile sizinle yarışmaya hazırız. Gelin bu meydanlara, burası er meydanı. Buradan önce Sayın Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum. Bu millet sizi üç defa Başbakan yaptı. Sonra istediniz Cumhurbaşkanı yaptı. Sizi salondan çıkarırlarken, ben sizin yanınızdaydım. Zalimliklere karşı çıktım.”

“BAHÇELİ’NİN KOLTUK KORKUSU”
Bahçeli’nin başkanlık sistemini gündeme getirmesinin sebebinin koltuk korkusu olduğunu ifade eden Akşener, “Şimdi ‘beka sorunu’ diyorlar. Habur’da teröristler karşılanırken Türkiye’nin beka sorunu yok muydu? Oslo’da Türk Devleti kepaze edilirken Türkiye’nin beka sorunu yok muydu? Nevruz’da Apo’nun mektubu yokken beka sorunu yok muydu? Hendekler kazılırken beka sorunu yok muydu? Halbuki bugün terör örgütleriyle iyi kötü mücadele ediliyor. Bu beka sorunu nerden çıktı? Bunu Sayın Bahçeli açıklamalıdır. Öyle Meral Akşener’in çoluğuna çocuğuna, şerefine namusuna, 1 yaşındaki torununa laf atarak buradan kaçamayacaksınız” dedi.

“BEBEK KATİLİNE ‘SAYIN’ DEDİĞİMİZİ İSPATLAYABİLİRSENİZ GELİN BİZİ GÖZALTINA ALIN”
“Biz size dedik ki; yapın kongreyi, gidin mahkemeye dediniz. Ve sonuç olarak kurultayı yapmadınız” diyerek konuşmasına devam eden Akşener, “Hayır diyenlere terörist diyorsunuz. Misli misli iade ediyorum. Eğer bizlerin Barzani’yle yan yana geldiğimizi ispatlayabilirseniz, Şivan Perver’le yan yana geldiğimizi ispatlayabilirseniz, bebek katiline ‘sayın’ dediğimizi ispatlayabilirseniz gelin bizi gözaltına alın. Ama tüm bunları yapan sizlersiniz. Bu milli iradenin tecelli ettiği meydanda, vallahi de, billahi de HAYIR, HAYIR, HAYIR! 80 milyon ‘hayır’ diyor!” ifadelerini kullanarak halka seslendi.

“TÜRKİYE’NİN DIŞINDA BU BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKEN BİR BAŞKA ÜLKE YOK”
Geçtiğimiz günlerde Barzani’nin Türkiye’ye gelmesi sebebiyle İstanbul ve Ankara Havalimanları’na Kürt paçavrası asılması konusunda da tepkisini dile getiren Akşener, “Türkiye Cumhuriyeti’nin semalarında bir paçavra asıldı. Bunun sebeplerini anlamak lazım. Barzani bayrağı asıldı çünkü ‘evet’ oyuna ihtiyaçları var. 

Bunun için Barzani'yi ülkeye davet ettiler. İkinci olarak; hemen sınırımızda Kürt koridoru kuruldu. Bu bizim kırmızı çizgimizdi. Suriye'de Kürdistan'ın kurulmasını gözlerden kaçırmak için Barzani davet edildi. Barzani’nin özerk bölgesini bu ülkeye kabul ettirmeye çalıştılar. Türkiye’nin dışında bu bayrağı göndere çeken bir başka ülke yok. Sayın Bahçeli’den ne beklersiniz? Gök kubbeyi yere indirmeyi beklersiniz. Ama şunu dedi ya ben ya Barzani. Başbakan da dedi ki ‘tercihim Barzani’” dedi.

VATANDAŞI UYARDI
MHP Genel Başkan adayı Akşener, AKP'nin sandıkta uygulayacağı strateji konusunda da vatandaşları uyararak, "AKP iktidarı şöyle bir propaganda yapıyor; ‘hayır’ oyu vereceklere diyorlar ki; ‘ne yaparsanız yapı bir abidik gubidik yapılır ve evet oyu çıkarılır.’ Bu tamamen sandığa gitmemeniz için uydurulmuş bir senaryodur. Şimdi her biriniz akrabalarınızı, dostlarınızı, komşularınızı oy kullanmaya gideceksiniz. Oylarınızın peşinde olacaksınız. Saat 17.00’te sandıklar açıldığında orada olacaksınız. Ve ‘abidik gubidik’in önüne geçeceksiniz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ