3586 görüntülenme 03 Temmuz 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, SÖZCÜ TV'de Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı. Erken seçimle ilgili açıklamalarda bulunan Akşener, "Erdoğan'ın masasında erken seçim seçeneğinin durduğuna inanıyorum. Ekim-Kasım gibi yapılacak bir seçim olabileceğini düşünüyorum" dedi. Meral Akşener’in açıklamalarından satır başları:

‘SOSYAL MEDYAYI KAPATMAKLA SORUN ÇÖZÜLMEZ’
* Şimdi bu sosyal medyanın Erdoğan tarafından keyfi bir biçimde kapatılmaya çalışılması ciddiye alınacak bir şey. Sosyal medya geçmişte radyo gibi bugünün özgürlük alanıdır. Şimdi Esra Albayrak’ın doğumu üzerinden bir kampanya başlatıldı, bizler, sizler bu şekilde farklı iftira ve hakaretlere maruz kalmış kadınlarız. Albayrak’a yöneltilen hakaretlerin karşısında olduk. Öte yandan sosyal medyada Nevşin Mengü’ye, Canan Kaftancıoğlu’na, bana yöneltilen hakaretlere herkes arkasını döndü görmezden geldi. Bu bir zihniyet meselesi, bunu sosyal medyayı kapatarak çözemezsiniz.

‘BİZE YAPILANLAR DA ÇİRKİNDİ AMA HEPSİ BERAAT ETTİ’
* Ben bana hakaret eden, iftira atan herkesi dava ettim ve bu insanların hepsi beraat etti. Eşimi aldattığım bile söylendi, bunu söyleyen kişi bile beraat etti. Beraat kararı veren hakime hanım için ben çıkıp şunu diyebilirim, “Bu hakime hanım, bir kadına yakışmayacak şeyler yapıyor, kasetleri var”. Bunu söylemek serbest belli ki. Sayın Erdoğan neleri serbest bıraktığının farkında değil. Yani bugün Esra hanıma yapılan ne kadar çirkinse bize de yıllardır yapılanlar o kadar çirkindir.

‘ERDOĞAN’IN MASASINDA ERKEN SEÇİM VAR’
* Erdoğan’ın masasında erken seçim seçeneğinin durduğuna inanıyorum. Ekim-Kasım gibi yapılacak bir seçim olabileceğini düşünüyorum. Erdoğan’ın sokaktan kopması, yeni bir bürokrasi başlattı: Saray Bürokrasisi. Onun yerine, onun için çalışmalar yapan bir profesyonel ekiple yapıyor bunu. Dünyadan haberi var mıdır yok mudur bilmem ama kesinlikle sokaktan haberi yok.

CUMHUR İTİFAKI PARLAMENTER SİSTEME TAMAM DESE, ONLARLA ÇALIŞIR MISINIZ?

* Çalışmayız. Çünkü güçlendirilmiş parlamenter sistemin olması gerektiğini söyleyen benim. Referandumda eve çıktıktan sonra iki yılda ülkeyi getirdikleri nokta ortada. Biz iyileştirilmiş, güçlendirilmiş bir parlamenter sistem istedik. Bu sadece Meral Akşener ile olmaz sadece, diğer her parti, Babacan ve Davutoğlu’nun partisi de dahil güçlendirilmiş parlamenter sistemi destekliyor. Dolayısıyla Cumhur İttifakı bu sisteme geçmek istediğinde diğer tüm siyasi partilerle yapacak bunu, elbette biz de destek vereceğiz ama bu onlara katılmak, onlarla çalışmak anlamına gelmiyor.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ