46062 görüntülenme10 Kasım 2018
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Tek millet değil Türk milleti' çıkışı geldi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in salı günü yapılan grup konuşmasından bir bölüm sosyal medyada oldukça ilgi gördü.

‘MİLLETİ ADI TEK DEĞİL TÜRK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bütün mitinglerinde tekrar ettiği ‘Tek devlet, tek millet’ kavramına karşı Akşener’in söylediği, “Yeter artık. Yetti artık. Tek devlet değil Türk devleti… Tek bayrak değil Türk bayrağı. Tek millet değil Türk milleti” sözleri binlerce kullanıcı tarafından beğenildi ve paylaşıldı.

ERDOĞAN ‘TEK MİLLET’ DİYOR AMA MİLLETİN ADINI SÖYLEMİYORDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her gittiği yerde sıklıkla tekrar ettiği “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” sözü İYİ Partililer tarafından ‘Bu tek milletin bir adı yok mu?’ şeklinde eleştiriliyordu.

TARİH 18 EKİM 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Saray’da 40. Muhtarlar toplantısında konuştu. Erdoğan, “Kürt'üm demek en tabi hakkındır, ama Kürtçülük yapmak hakkın değildir. Türk'üm demek en tabi hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür.” ifadelerini kullandı.

TARİH 18 EKİM 2018

AKP grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben Türk'üm ama Türkçü değilim. O başka bir şey, o başka bir şey. Irkçılık bizim dinimizde yasaklanmıştır. Her etnik unsur kendi etnik unsuruyla iftihar edebilir. Sizin Türkçülük yapma hakkınız var ama benim Kürt vatandaşımızın Kürtçülük yapmak hakkı doğar”. Dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ