Genel
22 Temmuz 2019 ( 3011 görüntülenme )

Akşener'den Tek Soru: 'NASIL BİR ARAYA GELDİNİZ'


Hakkında açılan FETÖ’den soruşturması üzerindeki gizlilik kararının kaldırılması için savcılığa dilekçe veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FETÖ soruşturmalarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akşener, bazı siyasilerin çocuklarının FETÖ imamlarıyla evli olduğunu ileri sürdü.

'NASIL BİR ARAYA GELDİN SAYIN ERDOĞAN'

. Erdoğan ile Gülen arasında şeyh-mürit ilişkisi olmadığını bildiğini belirten Akşener, “Peki sayın Erdoğan kim seni bu masaya oturttu. Kulağına kim ne fısıldadı da sevmediğin insanlarla masaya oturdun” diye sordu. Akşener şöyle devam etti;

'GÜLEN'İN BERAAT ETMESİ İÇİN HANGİ VEKİLLER YARGIDA NE YAPTI'

 17-25 Aralık öncesinde Fetullah Gülen terör örgütü lideri yargılanırken, bu kişinin oradan beraat edebilmesi için çalışma yapan siyasiler kim. Mesela oğlu, kızı şehir imamları ile evli arkadaşlar var. Hala aktif siyasetin içindeler. Benim hakkımda ise hepi tepi ellerinde 2006 yılında Türkçe olimpiyatlarında yaptığım bir konuşma var."

'AKP'NİN BÜTÜN BAKANLARI VARDI'

 Siz 2006 yılında partinizin genel başkanı sizi görevlendirmeden gideceksiniz daha sonra milletvekili olacaksınız. 2006 yılında benim il başkanı ile gönderildiğim o toplantıda sayın Ağar vardı. Ne konuşmalar yapıldı onu yayınlasınlar. Bülent Arınç, Muhsin Yazıcıoğlu ve Ak Parti’nin bütün bakanları vardı." 

'MHP'Lİ CELAL ADAN ORGANİZE ETTİ'

' Daha önce de söylediğim gibi ben hayatımda Fetullah Gülen’i İçişleri Bakanı iken dönemin DYP İstanbul İl Başkanı ve şimdinin TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın organizasyonu ile dönemin valisi ve emniyet müdürü ile birlikte Altunizade’deki evde gördüm. Hangi eski bakanların hangi siyasetçileri ziyaret edip o yargıda ne yapmışlar bunları konuşacağız."

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ