Ekonomi
15 Mart 2019 ( 5714 görüntülenme )

Akşener'in nevri döndü: 'AYIPTIR BE AYIP'

Yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir programda "3 yumurtayı pastırmayla yiyorum" sözlerine tepki gösterdi.

Yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa'da vatandaşlarla buluştu. Yoğun ilgiyle karşılanan Akşener, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN: ‘ÜÇ YUMURTAYLA PASTIRMA YİYORUZ’ DEMİŞ

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün katıldığı ortak yayında "En son ne zaman iki yumurta kırıp ekmek bandınız sorusuna cevap veren Erdoğan, "Ucuzu söylüyorsun sen, 2 yumurta kırmak ne demek. Her zaman yapıyoruz. Evdeki arkadaşlar hazırlığı yapıyorlar. 3 yumurta gerekir. Bazen kavurma, bazen pastırma" sözlerine sert tepki gösterdi.

‘AKŞENER: ‘AYIPTIR BE AYIP’

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Demiş ki, ‘her gün üç yumurta pastırma ya da kavurma ile yiyorum. Günde bir öğün üç yumurta, 100 gram pastırma ya da kavurma ile yersen, bir ayda 2 bin 18 lira yapıyor. Ayıptır be ayıp" sözleriyle yüklendi. Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘YUMURTALI PASTIRMA AYDA İKİ BİN LİRA YAPAR’

"Demiş ki, ‘her gün üç yumurta pastırma ya da kavurma ile yiyorum. Günde bir öğün üç yumurta, 100 gram pastırma ya da kavurma ile yersen, bir ayda 2 bin 18 lira yapıyor. Ayıptır be ayıp. Şimdi varlık kuyruğuna giriliyor, insanlar 1 saat kuyruk bekliyor. Buna karşın Saray’da özel çay, sonra vatandaşa 100 gramlık 250 gramlık çay at kafasına. İnsanları birbirine düşürüyor”.

‘MUTFAKTA YANGIN VAR’

"Biz, ekonomiyi EYT’leri işsiz gençleri, 82 puanla mülakatta elenip 55 puanlık yandaş çocuklarının tayinlerini konuşmaya devam edeceğiz. Tencere kaynatmakta zorlanan kadınlarımızı konuşmaya devam edeceğiz. Bu ülkede 81 milyon insan birbirinin kardeşidir, canıdır ciğeridir."

‘MİLLET CEBİNE HARÇLIK KOYAMIYOR’


“ Sayın Erdoğan, Akhisar Meydanı’ndan sesleniyorum. Senin iktidarında, hakarete uğramış, evinin kapısına adamlar gelip baskın vermiş bir Akşener var karşında. Ama enişteler, damatlar, kayınçolar Saray’da 50 bin lira maaşla çalışırken, üzüm üreticileri, emekliler ne yapsın? Kendine yüzde 26 zam yaptın, bu emekliler torunlarının cebine harçlık koyamıyorlar. 


Senin her şeyini devlet karşılarken 78 bin liraya maaşını çıkarttın. Ayıptır be ayıptır. Seçmen velinimet olmalıdır. Seçmenin velinimet olabilmesi için o kulağın çekilmesi lazım “ diyerek ekonomi politikasını eleştirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ