10512 görüntülenme03 Haziran 2018
Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tüm baskı ve engellemelere rağmen seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Dün Gaziantep ve Osmaniye'de miting düzenleyen Akşener'in sıradaki durağı Eskişehir oldu.  Eskişehirlilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Akşener, Odunpazarı'nda halka hitap etti. 

'150 MİLYAR LİRA PARAMIZ GİTTİ'

Vatandaşların mültecilerle ilgili şikayetlerine değinen İYİ Parti lideri Akşener, Suriyelilere 150 milyar Türk lirası harcandığını söyledi ve önümüzdeki Ramazan ayında Suriye'de iftar yapacaklarını ifade etti. Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"EKONOMİK KRİZİN SORUMLUSU SAYIN ERDOĞAN'DIR"

"Bu kadar çok konuşan bir siyasetçi, bugün ekonomimizin içinde bulunduğu şartların sorumlusudur. Dolayısıyla Merkez Bankası niçin oturur orada? Para politiklarını Türkiye'nin lehine organize etmek için oturur orada. Ama Merkez Bankası başkanı damadın arkadaşı olup ekonomiyi yönetemezse işte dolar o yüzden bugün buralarda olur".

"FAKİRLEŞİYORUZ"

"ABD'de çiftçi 93 sente mazot kullanıyor. 1 Dolar bile değil, 93 sent. Siz ne kadara kullanıyorsunuz? 6 liraya. Buna beraber çözüm bulacağız. Ülkemiz bir taraftan büyüyor ama yandaş müteahhitler zenginleşirken kalanlar fakirleşiyor".

“150 MİLYAR TÜRK LİRASI SIĞINMACILARA ÖDENDİ"

"Türkiye Dayanışma Fonu'nu kuracağımızı ilan ettik. İşsiz gençlere iş bulana kadar 500 TL vatandaşlık maaşı bağlayacağımızı söyledik. Ben bunu söyleyince ortalık karıştı. Suriyelilere 150 milyar Türk lirası ödendi. Şimdi buradan dış politika anlamında şunu söyleyeyim. Biz Suriye ile sorunlarımızı düzelteceğiz. Suriyeli kardeşlerimizi ülkelerine geri göndereceğiz. “

"SURİYELİLER ÜLKELERİNE GERİ DÖNECEK”

Arkadaşımız Emevi Camii'nde namaz kılamadı ama ben söz veriyorum 2019'un Ramazan ayında mültecilerimizin gittiği Suriye'de onlarla birlikte iftar yapacağız inşallah.”

“İYİ GELDİNİZ”

“İki şapkam var benim. Birisi İYİ Parti Genel Başkanı şapkam, dolayısıyla milletvekillerimize de oy istiyorum. Diğeri de Cumhurbaşkanı adayı şapkam. Beni de sandığa giderken unutmayın diyorum. Ve her birinizi saygıyla selamlıyorum. İYİ ki varsın Eskişehirli. Gaziantep'ten sonra bana çok iyi geldiniz. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ