Yerel seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak'ta vatandaşlarla buluştu. Miting alanını dolduran on binlerce vatandaş, Akşener'i yoğun bir ilgiyle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinglerde belediye başkan adaylarını gölgede bıraktığını söyleyen Akşener, "Neden Sayın Erdoğan, kendi seçilecekmiş gibi her yerde belediye başkan adaylarını gölgede bırakıyor? Çünkü bugüne kadar insanları düşmanlaştırarak çok kolay oy aldı. Bu defa bu oyunu bozacağız inşallah" şeklinde konuştu.

AKŞENER: 'SAT UÇAĞINI, ASKERİ FABRİKAMIZI GERİ AL’

Tank Palet Fabrikasının özelleştirmeye açılmasına da tepki gösteren Akşener, "Şimdi, ‘Yerliyim, milliyim’ diyor. Buradan çakma yerli ve milli vatandaşa sesleniyorum. 500 milyon dolarlık uçağını sat, Tank Palet Fabrikasını geri al" dedi. Akşener’in yerel seçimlerle ilgili olarak kamuoyuna verdiği mesajlar şöyle;

‘ONLARA UYMAYIN, BİZ KARDEŞİZ, KARDEŞ OLARAK YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

"Yerel seçimler öncesi Türkiye’de zannedersiniz savaş var. Böyle bir şey yok. Allah rızası için, bu yerel seçimde tepedekilerin konuşmalarına kulak verip de komşularınızla akrabalarınızla birbirinizin gönlünü kırmayın. 31’i akşamı hangi parti nerede olursa olsun, 1 Nisan’dan sonra Uşaklı kardeşlerim birbirlerinin yüzüne bakmaya devam edecek. Onlara uymayın. Biz kardeşiz ve kardeş olarak yaşamaya devam edeceğiz."

‘FABRİKALARIMIZI SATIYORLAR, SATAMAZLARSA YIKIYORLAR’

"Mısır’dan soğan ve patates, İran’dan soğan ve patates ithal etmeye karar verdi. Tarım bakanı çiftçilerin patates ekmesini yasakladı. Tarım bakanının dünyanın en büyük patates şirketinin danışmanı olduğunu söylemeye devam edeceğiz. Uşak Şeker Fabrikası öylece duruyor. O fabrika çiftçinin ürettiği her şey bağışlanarak yapılmıştır. Satamadılar, yıkıyorlar. Şeker Fabrikasının çalışmasının peşinde olacağız. İstihdam yaratmak için onlar yapmıyorsa biz yapacağız."

‘ZENGİNLER DIŞARIDA GARİPLER İÇERİDE’

“Mesele 5 müteahhidin zengin edilmesi için ekonominin içine tükürülmesidir. Kanada’nın, İran’ın çiftçisinin 2-3 liradan kullandığı mazotu, benim çiftçim 6-6,5 liraya kullanıyorsa üretimin ucuz olmasına imkan yok. Ama yatlar yaptın. Gemicikler var ama. FETÖ diyorlardı, şu anda her ikisi de Pensilvanya diyor. Zenginler dışarıda, garipler içeride. Parayı bastıran çıkıyor hatta belediye başkanı oluyor. Böyle bir sistemin içinde insanlar bir ders verecek."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ