Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "zillet illet’ laflarına çok sert tepki gösterdi. Akşener "Allah kimseyi, öz milletine “illet-zillet” diye hakaretler yağdıracak kadar zelil kılmasın. Allah kimseyi, üç-beş belediye uğruna, milleti birbirine düşman etmeyi göze alacak kadar hırslandırmasın. dedi. Akşener tepkisini şöyle dile getirdi;

‘MİLLETİN ARASINA FİTNE SOKARAK ELDE EDİLECEK BAŞARI BİZDEN UZAK OLSUN’

“Her şeyden önce haddinizi bilin, haddinizi. Allah bizi Aziz kıldıklarından eylesin inşallah. Allah kimseyi, öz milletine “illet-zillet” diye hakaretler yağdıracak kadar zelil kılmasın. Allah kimseyi, üç-beş belediye uğruna, milleti birbirine düşman etmeyi göze alacak kadar hırslandırmasın. Bizim siyasette varlık sebebimiz, milletimize hizmet etmektir. “

‘AKP PARTİLİ MHP’Lİ KARDEŞLERİMİN İZZETİNE DİL UZATIRSAM EĞER, DİLİM KURUSUN’

“Milletin arasına fitne sokarak, milletimizin onuruna, şerefine, izzetine dil uzatarak elde edilecek bir başarı, bizden uzak olsun. Bütün şehirleri, ilçeleri, beldeleri kazanacaksın deseler bile, bir tek AK Partili kardeşimin izzetine dil uzatırsam, dilim kurusun. Bir tek MHP’li kardeşimin izzetine söz edeceğime, varsın İYİ partiye kilit vurulsun!”

“ASIL ZİLLET, ÖZGÜRLÜĞÜN SEMBOLÜ BOZKURT’UN İŞARETİNİ YAPABİLMEK İÇİN, İZİN İSTEMEKTİR”

“Asıl zillet nedir biliyor musunuz? Türk Milleti’nin binlerce yıllık değeri, kıymeti, Bozkurt işareti yapabilmek için, “Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına alanlardan izin almaktır..” Bozkurt bir siyasi parti sembolü değildir.. Sağcısıyla-solcusuyla, doğusuyla-batısıyla, Büyük Türk Milleti’nin sembolüdür.. Atatürk'ün bastırdığı paradan, cumhuriyetin ilk heykellerine, her yerde izi vardır.. Bozkurt, Ergenekon’dan çıkarken, birilerinden izin mi istedi?”

‘TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALANDAN İZİN İSTİYORLAR’

“Alparslan Türkeş ve Ebulfez Elçibey, Bozkurt işareti yapmak için, birilerinden icazet mi aldı? Türk Milliyetçilerine şirin görünmek için, seçim otobüsünde eğreti Bozkurt işareti yaparken, o sana sordu mu da, şimdi sen ona soruyorsun? Afrin yollarında, Kızılelma’ya gidiyoruz diyerek şehadete yürüyen aslanlar, birilerinden izin mi istedi ki, sen izin istiyorsun..”

‘ASIL ZİLLET BUDUR’

“Asıl zillet budur..Bozkurt kimseden izin almaz.. Yabancılar bu yüzden Mustafa Kemal’e Bozkurt demiştir.. Dün, o sarışın mavi gözlü Bozkurt’u doğuran ananın, Zübeyde Hanım’ın vefatının yıldönümüydü.. Ruhu şad olsun.”

‘TÜRK MİLLİYETÇİSİ KENDİ DEĞERİ OLAN BOZKURT İÇİN İZİN ALMAZ’

“Ben, Meral Akşener;AK Partili kardeşlerime sesleniyorum.. MHP’li kardeşlerime sesleniyorum.. CHP’li kardeşlerime sesleniyorum.. Saadet Partili kardeşlerime, Demokrat Partili kardeşlerime, Büyük Birlik Partili kardeşlerime sesleniyorum.. Bozkurt hepimizindir.. Kimseden izin istemeyin..

Bozkurt özgürlüktür.. Baş eğmemektir.. Direnmektir.. Ve Bozkurt işareti yapmak için, önce Bozkurt'a yakışır bir duruşa sahip olmak gerekir.. Bizi biz yapan, o muhteşem değerlerimizin önünde saygıyla eğiliyor, ve diyorum ki; Allah bize yar olsun, Türk’ün özü var olsun.. “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ