İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ı vefatının 96. yılında andı.

‘SAYGI MİNNET VE RAHMETLE YAD EDİYORUM’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ı Twitter'dan yaptığı paylaşımla andı. Akşener, Zübeyde Hanım'ın fotoğrafıyla yaptığı paylaşımına "Öyle bir ana ki; yetiştirdiği evlat milletimizin kurtarıcısı ve ışığı oldu. #ZübeydeHanım'ı vefatının 96. yılında saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun" notunu düştü.

ZÜBEYDE HANIM, KABRİ BAŞINDA ANILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 96'ncı yılında, İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Törende, İzmir'in dört bir yanından gelen katılımcılar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar da hazır bulundu.

YOĞUN KATILIM

Karşıyaka Kaymakamlığı, Karşıyaka Belediyesi ve onlarca sivil toplum örgütünün işbirliğiyle gerçekleştirilen törene; Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, eşi Güler Çalışır, Karşıyaka Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar, eşi Zehra Akpınar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğu'nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende şiirler okundu. Zübeyde Hanım Anıt Mezarı çiçeklerle donatıldı.

'BİR KEZ DAHA SÖZ VERİYORUZ'

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyakamızın pek çok özelliği var ve hepsiyle gurur duyarız. Ancak biz en çok Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’ın Karşıyakası olmakla gurur ve onur duyarız. Büyük hatırası önünde rahmetle, saygıyla ve minnetle eğilirken, Annemize ve Atamıza bir kere daha söz veriyoruz: Rahat uyuyunuz, çünkü Karşıyaka emanetlerinizin yılmaz nöbetçisi ve asla vazgeçmeyecek sevdalısıdır" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ