Genel
12 Kasım 2019 ( 2410 görüntülenme )

Akşener: 'DEFİNECİ DAMAT'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener ekonominin iyi gitmediğini belirterek 'Defineci damat petrol peşinde koşarken AK Parti iktidarının ülkeyi getirdiği durum bu' diyerek iktidara tepki gösterdi. 


'KAYIN PEDER KIYAĞI'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ekonomideki kötü gidişe tepki gösteren vatandaşlarla ilgili sözlerini eleştiren Akşener, "Kayınpeder kıyağıyla oturduğun makamı yeterince işgal ettin. Ay sonunu getiremeyen vatandaşıma terörist diyemezsin. Yarım kilo kıymayla 4 çeşit yemek yapıp, evlatlarımın hali ne olacak diyen analara terörist diyemezsin. " şeklinde konuştu. Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:


'İNSANLARIMIZI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEKTEN BIKMADIN MI'

"Sayın Erdoğan ne zaman işler kötü gitse Atatürk’e çatıp suni gündem yaratmaya çalışır. Sayın Erdoğan, durup dururken, Atatürk ve Osmanlı’yı karşılaştırmaya devam etti. Bıkmadın mı sayın Erdoğan, Osmanlı da bizim Cumhuriyet de bizim, bunu ne zaman anlayacaksın? İnsanları tarih üzerinden birbirine düşüreceğine milletin menfaatine sahip çıkmaya çalış. Eşini dostunu değil, millet gözeten bir Cumhurbaşkanı… "

'CUMHURİYETE DİL UZATMAKTAN VAZGEÇ'

"13 Kasım’da dostun Trump ile görüşmeye gidiyorsun. Git, bu hadsiz mektubu suratlarına çarp. Milletinin haysiyetine ömür adamış kahramanlarla uğraşmaktan vazgeç. Başının üzerinde taşıman gerekirken canın sıkıldığında cumhuriyete dil uzatmaktan vazgeç.

"DAMAT BEY, HADDİNİ BİL"

"Kendisine göre ekonomide işler iyi gitmiyor diyenler damat beye göre teröristmiş. Damat bey, haddini bil. Kayınpeder kıyağıyla oturduğun makamı yeterince işgal ettin. Ay sonunu getiremeyen vatandaşıma terörist diyemezsin. Yarım kilo kıymayla 4 çeşit yemek yapıp, evlatlarımın hali ne olacak diyen analara terörist diyemezsin. Her annenin ciğerini yakan 4 yıllık üniversite mezunu evlatlara iş bulman gerekirken, ciğeri yanan analara terörist diyemezsin. O makamın görevi gençlere istihdam yaratmaktır."

'SEFA SÜRMEYİ BIRAKIN İŞİNİZİ YAPIN'

"17 yılda bir arpa boyu yol almadılar. Yarışacak rekabet edece onca ülke varken, kendilerini 2001 kriziyle karşılaştıracak kadar düştüler. Hadi tarih bilmiyorsunuz bari kendi tarihinize bakın. Millet sizi 2001 krizini bir daha yaşatmamak şartıyla oturttu. Bunlar ne yaptı? Türkiye’yi 2001 yıllarından beter yaptılar. Vatandaşın feryadını duyun. İsaf içinde sefa sürmeyi bırakın, işinizi yapın."

'KADINLAR HUZURA KAVUŞMALI'

Bir toplumda kadınlar kalkınmadan o ülke kalkınamaz. Kadınlar huzura kavuşmadan ülke de huzura kavuşmaz. Türkiye’de çalışabilir durumdaki kadınların sadece yüzde 34’ü bir işe sahip. Dünyada bu oran yüzde 50 seviyesinde, Almanya’da yüzde 70’e çıkıyor. Dünyanın en varlıklı ülkeleri kadınların da varlıklı olduğu ülkeler…" 

'DEFİNECİ DAMAT'

"Defineci damat petrol peşinde koşarken AK Parti iktidarının ülkeyi getirdiği durum bu. Türkiye’de boşanmanın asıl mağduru kadınlardır. Hem ekmeğinin peşinde koşmak, hem de çocuğuna iyi bir gelecek kurmak için mücadele eden kadınlardır. İkinci yargı paketini hazırlayan iktidarı uyarıyorum. Boşanmak üzere olan kadınların hak ve hukukuna dikkat edin. Bu gidişe dur diyeceğiz. Onlara sözümdür."

'MİLLET BİZDEN HİZMET BEKLİYOR'

"İYİ Partililere kötü davranmanın, Meral Akşener’e sövmenin hukuki bir maliyeti yok. Ama milletimizin kalbinde Anadolu’nun hikmetinde bütün bunlar o kalbi kara suratları mahkum ediyor. Biz sabredeceğiz, işimize bakacağız. Kötülerle kaybedecek vaktimiz yok. Her şeyin en iyisini hak eden milletimiz bizden hizmet bekliyor. Seçimi beklemeden kapı kapı gezerek derdimizi anlatacağız. "

'DEVİRLERİ BİTİYOR'

"17 yıllık iktidarın sonunda kasalarını doldurmaktan başka bir şey yapmayanların devri bitiyor. Türkiye’nin iyi ve cesur evlatları, vatanın makus talihini yenmeye geliyor. Milletin hakkının, hukukunun en iyi şekilde gözetileceği güçlendirilmiş parlamenter sistemle milletimizi buluşturmaya geliyoruz." 

"BİZ, BU ÜLKENİN İYİ VE CESUR İNSANLARIYIZ"

"Çaresizliğin pençesindeki gencecik kızlarımıza umut olacak cesaretimiz var. Milletimizin rızkına göz dikenlerin karşısında duracak adaletimiz var. Hırsların değil hedeflerin peşinde koşacak fıtratımız ve karakterimiz var. Biz mandacılara karşı bağımsızlığın, Kahirecilere karşı Türk’ün kalesiyiz. Biz İYİ Parityiz, biz bu ülkenin iyi ve cesur insanlarıyız. Gayret bizden, takdir Allah’tan".

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ