1618 görüntülenme30 Ocak 2020
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir ziyaretinde yaptığı açıklamada "Rahmetli Demirel’in söylediği gibi ‘kaynamayan tencere her iktidarı götürür.' Dolayısıyla şimdi Sayın Erdoğan saraya girdi, koptu. Son zamanlarda son 10 senedir şöyle bir anlayış oluştu bu arkadaşlarda; ‘ceketimi assam seçilirim.’ Yok böyle bir şey. Seçmene saygı duyacaksın" dedi.

HALKLA BULUŞMA

Akşener, Antalya'dan başlattığı büyükşehir ve ilçe ziyaretlerine İzmir'de devam ediyor. Akşener, İzmir ziyaretlerine İYİ Partili olan Tire Belediyesi'ni ziyaret ederek başladı.Akşener konuşmasına şöyle devam etti:

‘KAYNAMAYAN TENCERE İKTİDARI GÖTÜRÜR’

* Tire’mize geldik esnafımızı, kadınlarımızı, gençlerimizi dinleyeceğiz ve her grup konuşmasında buralardan edindiğimiz talepleri şikayetleri, istekleri iktidar partimize duyuracağız. Duymadıkları takdirde peşlerinde olacağız. Siyasetçi gencin işsizliğini, halkın taleplerini, kaynamayan tencereyi konuşur. * Rahmetli Demirel'in söylediği gibi ‘kaynamayan tencere her iktidarı götürür'”

‘CEKETİMİ ASSAM SEÇİLİRİM DEVRİ BİTTİ,SEÇMENE SAYGI DUYACAKSIN’

* Dolayısıyla şimdi Sayın Erdoğan saraya girdi koptu. Ağalar buraya geliyor mu? Gelmiyor. Biz 31 Mart'a giderken seçmene dedik ki; bu arkadaşların kulağını çekin. Son zamanlarda son 10 senedir şöyle bir anlayış oluştu bu arkadaşlarda; ‘ceketimi assam seçilirim' yok böyle bir şey. Seçmene saygı duyacaksın, seçmenin taleplerini duyacaksın, gencin işsizlik çığlığını duyacaksın, gereğini yapacaksın. Yapmadığın takdirde 5 müteahhitten den Tire daha büyüktür, bunu da anlayacaksın dedik.”

‘BU SİSTEM YÜRÜMEZ’

* Tır ve kamyon görmezsen bil ki, ticaret yok. Hep birlikte sizinle el ele verip cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz inşallah. İktidar partisinin milletvekilleri sizin aranıza gelemez. Çünkü taleplerinizi duyduğu zaman iletecekleri mercii yok.”

ESNAFIN DERDİNİ DİNLEDİ, SORUNLARA ÇÖZÜM ARADI

Ardından Tire'de esnaf ziyaretinde bulunan Akşener, esnafın derdini dinledi, sorunlarına çözümler aradı. Akşener, ilk günün sonunda ise İl Yönetim Kurulu ve İlçe Başkanlarıyla akşam yemeği yemek için bir araya gelecek. 4 gün boyunca kentte partililer ve esnafla buluşacak olan Akşener'in programı şöyle;

İkinci gün Balçova, Buca, Konak, Karabağlar, Torbalı ve Ödemiş'i ziyaret, üçüncü günde ise Aliağa, Menemen, Çiğli, Karşıyaka, Bornova, Bayraklı ve Gaziemir'de ilçe ziyaretleri. Son gün ise programına Bayraklı Adliye önündeki Şehit Fethi Sekin Anıtı'nı ziyaret edecek olan Akşener'in son durağında ise Çeşme var.

Çeşme'de önce ilçe başkanlığını ziyaret edecek olan Akşener sonrasında ise esnaf ziyaretine ve Tohum Takas Şenliği etkinliklerine katılacak. Program, Çeşme Sheraton Otel'deki Yerel Yönetim Çalıştayı ile tamamlanacak.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ