Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2384 görüntülenme )

AKP-MHP Görüşmesi Başladı

Başbakan Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli koalisyon için TBMM'de bir araya geldi
 Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon görüşmeleri için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya geliyor.

Görüşme için ilk olarak MHP lideri Bahçeli TBMM’deki makam odasına geldi. Başbakan Davutoğlu da TBMM’ye gelerek Bahçeli’nin odasına geldi. Görüşme 20 dakika gecikmeli başladı.

Davutoğlu’nu MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, karşıladı. Görüşmeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın da katılıyor.

MHP’NİN ŞARTLARI

MHP, AKP’den gelecek olası bir koalisyon teklifine karşılık şartlarını da belirledi.

MHP’nin öne sürdüğü şartlar arasında 17-25 Aralık yolsuzluk iddialarının üstüne gidilmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anayasal sınırlara çekilmesinin de yer alması, koalisyon ihtimalini oldukça zora sokacak gibi görünüyor.

İşte MHP’nin 4 şartı:

1- Çözüm sürecinden tamamen vazgeçilmesi.

2- Anayasanın ilk 4 maddesinin korunması.

3- Yolsuzluk iddialarının üzerine gidilmesi.

4- Cumhurbaşkanı’nın anayasal sınırlarına çekilmesi ve parlamenter sistemde kalınması.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÜRDÜN KRALI'NDAN ALMANYA'YA YEMYEŞİL IŞIK!.. GÜL VE DAVUTOĞLU İÇİN ŞOK İDDİA! Rusya'dan Erdoğan'a İstifa Resti! AKP'den CAN SIKICI ve ÜRKÜTÜCÜ Karar! Fuat Avni’den Şok Dağlıca İddiaları! 400 Kişilik İşe 50 Bin Talip! İTHALATTA BÜYÜK RİSK!.. İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DİKKATİNE... Muharrem İnce’den “erken seçim” çıkışı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kıdem Tazminatında YENİ GELİŞME!..