Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2392 görüntülenme )

AKP-MHP Görüşmesi Başladı

Başbakan Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli koalisyon için TBMM'de bir araya geldi
 Başbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon görüşmeleri için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya geliyor.

Görüşme için ilk olarak MHP lideri Bahçeli TBMM’deki makam odasına geldi. Başbakan Davutoğlu da TBMM’ye gelerek Bahçeli’nin odasına geldi. Görüşme 20 dakika gecikmeli başladı.

Davutoğlu’nu MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, karşıladı. Görüşmeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın da katılıyor.

MHP’NİN ŞARTLARI

MHP, AKP’den gelecek olası bir koalisyon teklifine karşılık şartlarını da belirledi.

MHP’nin öne sürdüğü şartlar arasında 17-25 Aralık yolsuzluk iddialarının üstüne gidilmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anayasal sınırlara çekilmesinin de yer alması, koalisyon ihtimalini oldukça zora sokacak gibi görünüyor.

İşte MHP’nin 4 şartı:

1- Çözüm sürecinden tamamen vazgeçilmesi.

2- Anayasanın ilk 4 maddesinin korunması.

3- Yolsuzluk iddialarının üzerine gidilmesi.

4- Cumhurbaşkanı’nın anayasal sınırlarına çekilmesi ve parlamenter sistemde kalınması.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alman Basınından Merkel'e TÜRKİYE ÇAĞRISI! Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın Bakınız Son Sözleri Ne Oldu... Katliam Gibi Kaza ŞOK!.. BAHÇELİ'DEN AKIL ALMAZ DUYURU!.. Dikkat!..METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI! WhatsApp’a o özellik geldi! SGK'DAN ÖNEMLİ DUYURU... Bir Devlet Kurumu DAHA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Taşnak PKK'da Bomba Bitmiyor! 1 Askerimiz ve 1 Polisimiz Şehit Düştü!