24503 görüntülenme23 Aralık 2018
Halk TV ekranlarında yayınlanan duayen gazeteci Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programına katılan usta oyuncu Metin Akpınar, Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerinin yok edilemeyeceğini belirtti.

ELDE VE AKILDA MEDENİYET MEŞALESİ

Akpınar yayın sırasında, Atatürk'ün dil bilimi ve geometriye yaptığı katkıları anlattı ve "Mustafa Kemal'in beni etkileyen en büyük laflardan biridir, "Medeniyet yolunda Türkler ilerlerken elinde ve kafasında tuttuğu meşale müspet ilimdir" ifadesini kullandı. Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası programında çarpıcı açıklamalarda bulunan Metin Akpınar şunları söyledi;

‘KIYAFET DEVRİMİ’

“Şimdi herkes kostüm giyiyor. İsteseler şalvar giyip sarık takabilirler ama bunu yapmıyorlar. Çünkü asıl hedef bu değil, hedefleri din üzerinden siyaset ve ticaret.’ dedi ve Akpınar'ın sözleri salondan büyük alkış aldı.

MUSTAFA KEMAL’İN ‘MÜSPET İLİMDİR’ SÖZÜ

Akpınar Atatürk’ün beğendiği sözlerinden birini, “Nizip’te de bağırdım burda da bağıracağım, Mustafa Kemal’in beni etkileyen en büyük laflardan biridir, “Medeniyet yolunda Türkler ilerlerken elinde ve kafasında tuttuğu meşale müspet ilimdir” şeklinde ifade etti.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ