Politika
13 Haziran 2019 ( 2023 görüntülenme )

AKP Yelkenleri İndirdi. 'SAADET PARTİSİNİ HEDEF ALMALARINI KINIYORUM'

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, katıldığı canlı yayında “Zillet, illet” söylemi ve Saadet Partisi’ne yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi.


Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, başta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhur İttifakı tarafından yapılan “Zillet,illet” açıklamalarının yanlış olduğunu ifade etti.

‘SAADET PARTİSİNİ HEDEF ALANLARI KINIYORUM’


Saadet Partisi’ne yöneltilen eleştirileri de doğru bulmadığını belirten Arınç, “Saadet Partililer'in her birinin hukukunu korumak bizim hedefimizdir. Onlara söylenenlere, hedef almalarını kınıyorum” ifadelerini kullandı.Arınç’ın sözleri son dönemlerde Saadet Partisi’ne ağır eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı akıllara getirdi.Bülent Arınç’ın açıklamaları özetle şöyle:

"ZİLLET, İLLET'İ KULLANMAMALIYIZ"

“Şimdi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde olduğumuza göre bizim artı oylara ihtiyacımız var. Karşımızdaki her gruptan, her kesimden oy almamız lazım. Bu sistemi biz getirdik. Bir ittifak bize haksa, bizim karşımızdakiler için de hak. Zillet, illet ittifakını kulanamayız, kullanmamalıyız.”

“HEDEF ALMALARINI KINIYORUM”


"Saadet Partisi'nin öncesiyle sayın Erbakan hocamızla 31 yıllık beraberliğim var. Kitabımda anlatıyorum. Lütfen ed insinler okunsunlar. Hocama saygıda kusur etmedim. Saadet Partililer'in her birinin hukukunu korumak bizim hedefimizdir. Onlara söylenenlere, hedef almalarını kınıyorum." Dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ