18104 görüntülenme 07 Mart 2020
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) il ve ilçe kongre süreçlerinin tamamlanmasının ardından partinin Manisa İl Teşkilatı bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel gündeme dair açıklamalarda bulundu.

‘SAKIN HA’
Grup başkanvekili Engin Özkoç’un dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke ile alakalı olarak Özgür Özel, “Bu konuda AKP’ye sakın denemeyin diyoruz. Bunun sonucu hem Türkiye için hem sizin için hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi tarihi için çok kötü sonuçlar doğuracak bir süreci başlatırsınız” ifadelerini kullandı. Engin Özkoç'un 2,5 yıllık görevi boyunca 100'ün üzerinde basın toplantısı yaptığını ve hiçbirinde kimseye hakaret etmediğinin altını çizen Özel, şunları söyledi:

‘ERDOĞAN’IN HAKARETLERİNE YANIT’
* Bu toplantıda Özkoç'un yaptığı, Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin 11.8 milyon oy alan ana muhalefet liderine söylediği sözleri aynen iade etmesidir. AKP'nin bugün düştüğü durum aslında suçüstü durumudur. Biz AKP'ye hakaret etmedik. Onlara ayna tuttuk. Şimdi aynada gördüklerine tepki gösteriyorlar."

‘ERDOĞAN’IN HAKARETLERİ UTANÇ VERİCİ’
* Aslında mesele ayna tutmadır. Engin Özkoç, Recep Tayyip Erdoğan'ın mecliste düşürdüğü hakaretleri toplayıp kendisine iade etti. Teşekkür edeceğine dava açıyor. O hakaretleri, o sözleri mecliste sarf edilmiş olması hepimizi utandırıyor. Ama bu sözleri kendisine 83 milyon kişinin Cumhurbaşkanıyım diyen bir kişi söylemiştir.

‘BU BİR İADEDİR’
“Atatürk'ün koltuğunda oturan birisi, Atatürk'ün kurduğu siyasi partinin koltuğunda oturan birisine bu “ağır sözleri söylemekte utanmamakta, ancak geriye duymakta hazmedememektedir. Bu suçüstü durumudur. AKP bize söylediği o sözlerin hepsini aslında aynada gördüğü kendisine söylemektedir.”dedi.

‘SAKIN DENEMEYİN’
* CHP öyle ne kolay kurulmuş, ne de kolay baş edilecek, kolay susturulacak bir parti değildir. Ne Engin Özkoçlar, ne Kemal Kılıçdaroğlular biter. Ne de en yeni üyemizi kendilerine o kadar kolay veririz veya teslim ederiz. Bu konuda AKP'ye sakın denemeyin diyoruz.”

‘UTANÇ VERİCİ BİR KARA LEKE OLUR’
* Bunun sonucu hem Türkiye için hem sizin için hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasi tarihi için çok kötü sonuçlar doğuracak bir süreci başlatırsınız. Bu utanç verici kara bir leke olur. Sakın buna tenezzül etmesinler. Yoksa kendilerinin utanacağı ve savunamayacağı bir süreç noktasına gelir.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ