Uzun yıllar MHP'de grup başkanvekilliği ve genel başkan yardımcılığı yapan Oktay Vural Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda AKP'li vekillerin sözlerine tepki gösterdi.

Sivas Belediye Başkanı Adayı Hilmi Bilgin'e oy isterken "Hilmi Bey'e vereceğiniz destek mahşer günü beraat belgeniz olur" diyen AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ve "Yarın mahşerde Allah'ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizden dolayı size inşallah hiçbir hesap sormayacak" diyen AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar'a isim vermeden tepki gösteren Vural şunları yazdı:

SORUMLULUK BİLİNCİ YOKSA ZULÜM VARDIR’

“İnsan yaptığı işten ve davranıştan, söylediği sözden sorumludur. O halde insan olarak asıl sorumluluğumuz akıl, idrak ve sorumluluk bilincini kullanmaktır. Aklın ve idrakin olmadığı yerde cehalet; sorumluluk bilincinin olmadığı yerde de zulüm vardır”. ‘EN EKERSEN ONU BİÇERSİN’

“Bunlar dikkate alındığında emaneti yüklenen insan iki zor soru ile imtihandadır: Biri zulüm, diğeri cehalettir. Bu imtihandan kurtaracak şefaatçi de yoktur.Mazereti de yoktur.Kendimizden sorumluyuz. “De ki; herkes kendi haline uygun yolda hareket eder.” Ne ekerseniz onu biçersiniz!”

‘İŞTE BUNLAR GAFİLLERDİR’

“Bilgi sahibi olmadığınız şeyin peşinden gitmeyin. Gözler ve kulaklarda sorumludur.Şehadet edecektir.”(İsra,36) “Onların kalpleri vardır, anlamazlar, gözleri vardır görmezler, kulakları vardır duymazlar. Bunlar hayvanlar gibi hatta daha aşağıdırlar. İşte bunlar gafillerdir.”(Araf,179)

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ