Politika
15 Mart 2019 ( 343 görüntülenme )

AKP ve MHP'den HDP'YLE BERABER ORTAK İMZA!..

TBMM'de grubu bulunan 5 parti terör saldırısını ortak bildiriyle kınadı. TBMM'de grubu bulunan 5 parti, Yeni Zelanda'da gerçekleşen terör saldırını yayımladığı ortak bildiriyle kınadı.

GRUBU BULUNAN BEŞ PARTİ: ‘AKP, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti ‘

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Meclis'teki siyasi parti grup temsilcilerinin Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen terör saldırısı ile ilgili imza altına aldıkları ortak bildiride, "Bu menfur hadise, birkaç 'çılgın'ın şahsi teşebbüsü olmaktan ziyade, her geçen gün artan ve ne yazık ki bir kısım politikacının ve medya unsurunun destek verdiği İslam ve yabancı karşıtı, nefret söylemini esas alan ırkçılığın sonucudur." denildi.

ERDOĞAN: ‘HDP EŞİTTİR PKK’

AKP ve MHP ile birlikte ortak imza atan HDP’ye yönelik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çengelköy'deki Vahdettin Köşkü'nden gerçekleştirilen "Cumhurbaşkanı Özel" TRT ortak yayınında, “HDP eşittir PKK, eşittir YPG, eşittir PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada, bunu zaten başlarındaki kişiler kendileri açık açık söylüyorlar” demişti.

SOYLU: ‘HDP MİLLETİN VEKİLİ DEĞİL, KANDİL’İN MİLLVEKİLLERİ’

31 Mart yerel seçim kampanyası için gittiği İzmir'de bir dizi konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanlarını hedef aldı. Tire'de konuşan Soylu, "Bana kızıyorlar. Niye kızıyorlar, çok sert konuşuyormuşum" ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

‘ONLAR PKK’NIN VEKİLLERİ’

"İzmir'de karşımızda olan cenahın en önemli unsurlarından birisi çıkmış, diyor ki; ‘Sırtımı YPG'ye, PKK'ya dayadım' diyor. Ben dedim ki; sana dört duvar verdik, ister sırtını o duvara daya, ister bu duvara daya. Kaseti tekrar başa saralım istiyorlar. 15 tane vilayette Apo'nun İmralı'dan çıkması için konuşuyor. Ben onlara milletvekili demiyorum. Onlar PKK'nın milletvekilidir.”

‘HDP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KOLU’

“ Vallahi, billahi kim ne derse desin. Onlar HDP, terör örgütünün koludur. Partinin il binasında toplanıp yürümek istediler, yürütürsek namerdiz dedik. Yürütmedik. Bir sabah terörün elindeki belediyeleri aldık. Artık onlar teröre para yardımı yapamıyorlar."demişti.


Şimdi ise HDP dahil, TBMM'de grubu bulunan 5 parti, Yeni Zelanda'da gerçekleşen terör saldırını yayımladığı ortak bildiriyle kınadı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ