Son dönemlerde yaptığı açıklamalar ve yerel seçim sürecine yönelik çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında Meclis’e araştırma önergesi verildi. Önerge AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

‘GÖREVİNİ YAPMIYOR’

Süleyman Soylu’nun göreve başladığı dönemden itibaren yaşanan terör ve asayiş olaylarına dikkat çekilen araştırma önergesinde, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması ve güven ortamının hızla tesis edilmesi amacıyla İçişleri Bakanın görev ve yetkilerini neden yerine getirmediğinin nedenlerinin araştırılması amacıyla Anayasa’nın 98’ince, İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması için gereğini arz ve teklif ederim” ifadelerine yer verildi.

‘FETÖ İLE MÜCADELE NEDEN SONUÇ VERMİYOR’

TBMM’ye sunulan dilekçede, İçişleri Bakanının göreve başladığı günden bugüne teröre toplam 1166 şehit verdiğimiz hatırlatılırken, FETÖ ile verilen mücadelede de gereken başarının elde edilemediği vurgulandı. Öte yandan Soylu’nun görevde bulunduğu dönemlerde asayiş suçlarında da ciddi artışlar görüldüğü ifade edildi.

AKP VE MHP'NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Araştırma önergesi Meclis oturumunda yapılan oylamada AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi. İYİ Parti TBMM Grubunun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görev ilkelerine uymayan davranışları ve artan asayiş olayları hakkında verdiğimiz önerge Ak Parti ve MHP'nin verdiği ret oyları neticesinde kabul edilmemiştir" denildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ