Ekonomi
06 Eylül 2019 ( 3115 görüntülenme )

AKP Sonunda YOLA GELDİ!..

AKP’li Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, görev geldiği andan itibaren belediyede 4 ayda 10 milyon lira tasarruf sağladıklarını açıkladı. Öztekin, tasarrufun kiralık araç ve tanıtım harcamalarından yapıldığını belirtti. Belediyenin önceki dönem de AKP tarafından yönetiliyor olması nedeniyle Öztekin’in açıklaması oldukça dikkat çekti.

4 AYDA 10 MİLYON TL TASARRUF

Öztekin, kiralanan araçlardan, yaz dönemi yapılan bir çok organizasyona, basın yayın tanıtım işlerinden, ağırlama harcamalarına ve yakıt giderlerine kadar bir çok kalemde kısıtlama yaptığını anlatarak 4 ayda 10 milyon lira tasarruf ettiklerini kaydetti. Öztekin belediyenin tüm birimlerinde harcamaların raporlarını alarak yeni dönemin tasarruf dönemi olacağını ifade etti.

‘SONUNDA TASARRUF ETMEYİ ÖĞRENDİLER’
 
AKP'li belediye başkanı Mevlüt Öztekin'in geçtiğimiz haftalarda yaptığı tasarruf açıklamasına ilişkin Sözcü'ye değerlendirmede bulunan Dr. Suat Sarı, “AKP'li belediye eleştirilerimizden ders almış. Kiralık araçlar ve temsil ağırlama giderlerini azaltan belediye tasarruf etmeyi öğrendi. Ben o konuşmayı yaparken AKP'li üyeler israf tespitlerime itiraz etmişlerdi ancak başkanın açıklamaları, tespitlerimizin doğruluğunu ortaya koymuş oldu” dedi.

Sarı, belediyenin bir önceki dönem de AKP tarafından yönetildiğini dikkat çekerek başkan Öztekin'in tasarruf açıklamasının bir özeleştiri niteliği taşıdığını da vurguladı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ