Genel
07 Kasım 2018 ( 2045 görüntülenme )

Düğmeye basıldı!.. 'AKP'LİLERE YAKIN MARKAJ'

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, AKP'nin seçim çalışmalarına ilişkin detayları köşesine taşıdı. Acet, AKP üyeleriyle anlık veri alış-verişi yapıldığını belirterek, 'Bu veriler, şu an için Devlet sırr’ gibi saklanıyor' dedi. 

Acet, seçmenin nabzının sms yolu ile tutulacağını söylerken, AKP'nin bir GSM şirketi ile anlaştığını öne sürdü. Acet'in, 'Erdoğan’ın adaylık açıklamalarının şifreleri' başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

'ÜYELERE YAKIN MARKAJ'

"Ak Parti 31 Mart yerel seçimlerine daha önce örneğini görmediğimiz yepyeni usullerle hazırlanıyor.Bunu teknolojinin sunduğu imkanları azami ölçüde kullanma şeklinde de düşünebiliriz. Birkaç örnek vereyim.Bir GSM operatörüyle yapılan anlaşma çerçevesinde 2 milyon teşkilat üyesiyle 24 saat anlık iletişim imkanı sağlayan bir panel oluşturuldu. Kampanya süresince teşkilat üyeleriyle ‘anlık’ iletişim halinde olunacak".

'GENEL MERKEZE BİLGİ AKIŞI'

"Mesela aday belirleme süreçlerinin vazgeçilmezi olan ‘Teamül yoklamaları’ artık bu sistem üzerinden yapılacak. Türkiye’nin herhangi bir yerinde görevi bulunan bir teşkilat üyesi bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden bir tıkla desteklediği adayı Genel Merkeze ulaştırabilecek".

2 milyon teşkilat üyesi ile kampanya döneminde anlık iletişim halinde olunarak özellikle sosyal medya mecralarını aktif bir şekilde değerlendirmek gibi bir hedef de belirlenmiş durumda."

'ÜYELERLE AKTİF BAĞLANTI'

"SMS ile halkın nabzını tutma yöntemi. Mesela büyükşehirlerin nabzını ölçmek için, halka toplu SMS’ler gönderiliyor.Geçenlerde bir büyükşehir için 250 bin kişiye “Kentinizi yöneten Belediye Başkanı’ndan memnun musunuz” sorusu mesaj olarak gönderiliyor.Sorunun cevaplandırılması için 3 saat süre veriliyor ve bu süre içerisinde 110 bin kişi geri dönüş yaparak fikrini Genel Merkez’e iletiyor. Geri dönüşlerdeki yüksek oran, seçmenin adaylar konusundaki duyarlılığını ortaya koyuyor".

'TELE ANKET'

"Aynı yöntemle toplu SMS mesajının gönderildiği büyükşehirdeki seçmene ikinci bir soru daha soruluyor. “Kentinizde kimi belediye başkanı görmek istersiniz?” diye. Bu açık uçlu soruya gelen yanıtlar, ortaya atılan isimler, Genel Merkez’in sağlıklı adayla seçimlere gitme çabalarını kolaylaştıran bir nitelik taşıyor." 

kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ