31 Mart seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına itirazlar sonucu yeniden sayımlar sürüyor. İstanbul'da yeniden sayımın tamamlandığı sekiz ilçede sonuç değişmezken AKP Fatih'te itiraz sonucuna da itiraz etti.

AKP İTİRAZ SONUCUNA DA İTİRAZ ETTİ

31 Mart yerel seçimlerinin ardından resmi olmayan sonuçlara yapılan itirazlar üzerine yeniden sayım işlemleri sürüyor. CHP milletvekili Barış Yarkadaş'ın açıkladığı verilere göre İstanbul'da sekiz ilçede sayım sonuçlandı. Fatih'te ise AKP, yaptığı itiraz üzerine yapılan sayımın sonucuna da itiraz etti.

YARKADAŞ: ‘İMAMOĞLU ÖNDE GİDİYOR’
CHP milletvekili Barış Yarkadaş İstanbul'un Eyüpsultan, Şile, Beykoz, Adalar, Bağcılar, Esenler ve Çatalca ilçelerindeki sayımların sonuçlandığını bildirdi. Yarkadaş'ın Twitter hesabından aktardığı verilere göre AKP'ye Eyüpsultan'da 28, Beykoz'da 152 ve Adalar'da 5 ek oy çıkarken CHP'nin oylarına Şile'de 8 ve Beykoz'da 74 oy eklendi. Buna göre Eyüpsultan, Beykoz, Bağcılar, Esenler, Çatalca ve Şile'de AKP birinci sıradaki yerini korurken Adalar'da da CHP üstünlüğünü devam ettirdi.

ÜSKÜDAR'DA AKP DÜŞTÜ, YİNE İTİRAZ

Üsküdar'da geçersiz oyların yeniden sayılması işlemi sona erdi. Geçersiz oyların sayısında bir değişiklik olmazken tutanaklardan AKP'ye kötü bir sürpriz çıktı.

Tutanaklarda yapılan incelemede Ekrem İmamoğlu'na 433 eksik oy yazıldığı, Binali Yıldırım'a ise 442 fazla oy eklendiği tespit edildi. Yanlışlığın düzeltilmesinin ardından 875 oy Ekrem İmamoğlu hanesine yazıldı. Durum yetkililerce tutanak altına alınırken AKP cephesi İl Seçim Kurulu'na itiraz etti

Kaynak: DW Türkçe

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ