Genel
09 Ağustos 2017 ( 383 görüntülenme )

MERSİN'DE ÇOCUKLARA CİHAT EĞİTİMİ!

DEVLETİN KAMPI AKP GENÇLİK KOLLARINA TAHSİS EDİLMİŞ

AKP’nin ‘Diriliş Muştusu’ adıyla bakanlık tesislerinde çocuklara din ve siyaset eğitimi verdiği, cihat kitapları okuttuğu ortaya çıktı.


AKP Gençlik Kolları tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile Mersin’de gerçekleştirilen “Diriliş Muştusu Yaz Kampı”nda 18 yaşından küçük çocuklara din ve siyaset eğitimi verdiği ortaya çıktı. 

“Kamplarda çocuklar militanca yetiştiriliyor” diyerek yaşananlara tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, kamp alanını ziyaret etti. 

“Neden bunlara izin veriyorsunuz” sorusuna Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’in ‘bakanlık emri’ cevabı ile karşılaşan Atıcı, kamplara ilişkin “Bir siyasi parti 18 yaş altındaki çocuklara siyasi eğitim veremez” dedi.

BAKANLIK EMİR VERMİŞ

AKP’nin gençlik kamplarının ardından CHP’li Atıcı bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’e “Diriliş Muştusu Yaz Kampı”na neden izin verdiğini soran Atıcı, Müdür Güneş’in “Bana gelen emir üzerine izin verdim” yanıtı ile karşılaştı. 

DEVLETİN KAMPI AKP GENÇLİK KOLLARINA TAHSİS EDİLMİŞ

Atıcı, “Burada 2 tane çok büyük hata var. Kanunsuzluk, suç var. Devletin bu kampları herhangi bir siyasi partiye açılamaz. Burası bir siyasi partiye tahsis edilemez” dedi. 

Siyasi partilerin çocuklara yönelik bu tür kamplar düzenlemesinin yasak olduğunu belirten Atıcı, “Bir siyasi parti 18 yaş altındaki çocuklara siyasi eğitim veremez. Bu da bir suçtur. İki suçu bir araya getirip insanların gözü önüne koyuyoruz. Orada bu çocukları alıp siyasi eğitim verenler militan yetiştirmek istiyorlar” dedi.

TÜKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN ÇOCUKLAR GETİRİLDİ

‘Diriliş Muştusu’ adı altında 1-23 Temmuz tarihleri arasında beşer günlük periyotlarla Türkiye’nin dört bir yanından getirilen çocuklara siyasi ve dini eğitim verildi. 18 yaşından küçük erkek çocuklar için planlanan kamplarda AKP’li milletvekilleri, yöneticiler, din adamları çocuklar ile bir araya getirildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ