Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2436 görüntülenme )

AKP Nihayet Konuştu: İlk Turda Hükümet...

Numan Kurtulmuş’tan önemli açıklamalar geldi. Kurtulmuş, ilk tur görüşmelerde koalisyon çıkabileceğini söyledi.
 ANKARA- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan önemli  açıklamalar geldi.

Kurtulmuş, ilk tur görüşmelerde koalisyon çıkabileceğini söyledi.


CNN Türk’te konuşan Numan Kurtulmuş’a “Diyelim ki seçimlerden birinci çıkan parti bunu başaramadı, ikinci çıkan da hükümeti kuramadı... Böyle bir durumda, Anayasa gereği, tekrar sandığa gitmek kaçınılmaz olur. Ben buna ‘erken seçim’ değil, ‘tekrar seçim’ diyorum” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri soruldu.


Kurtulmuş, Erdoğan’ın neden ‘erken’ değil ‘tekrar seçim’ ifadesi kullandığını şöyle yorumladı: Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi hayatı boyunca erken seçime karşı olmuş bir isim.


Türkiye’nin erken seçimlerden çok zarar gördüğünü bilen bir isim olarak fikir olarak erken seçim fikrine hep karşı oldu.Kurtulmuş “Koalisyonların ne şekilde oluşacağı partiler arasındaki diyaogla oluşabilir.


Sayın Cumhurbaşkanımız ilk olarak Sayın Başbakanımıza görev verecektir” dedi. Kurtulmuş, Başbakan Davutoğlu’nun görüşmelerinde ilk turda koalisyon çıkabileceğini aktardı, şöyle devam etti:

Çıkmazsa dünyanın sonu değil. Herkes bize diyor ki aman Türkiye’yi hükümetsiz bırakmayın.

Bu tablodan bir şey çıkmazsa, cumhurbaşkanımızın söylediği yine dünyanın sonu değil. O zaman tekrar seçim. Sonuçta epey bir süreç var.  Seçmen size bir uzlaşı mesajı verdiyse hiçbir partinin uzlaşmıyorum deme lüksü yoktur.Dolayısıyla buradan bir sonuç çıkar. Çıkmazsa dünyanın sonu değil”
Kurtulmuş, ‘Erken seçim olsa Ak Parti daha çok oy alır mı?’ sorusu üzerine şöyle yanıt verdi: Biz hiçbir zaman buradan 3-5 oy daha fazla alırız diye düşünmedik. Hatta bazı konuların risk olacağını bile bile üstüne gittik.

Küçük hesaplar yaparsanız millet de sizi küçük hesapların partisi olarak görür. 30 Mart seçimleri o günkü atmosfer içinde, hesap yapıyor olsaydık. 7 Haziran’ın 1 yıl sonra geleceğini biliyorduk. 7 Haziran’ı bir yıl önce çekerdik.

AK Parti yüzde 50’lerde çıkardı.

AK Parti’nin böyle bir özelliği vardır. Asla bir kamuoyu araştırması yapalım, burada yüksek çıktık hadi seçime gidelim gibi bir hesap yapmayız.

Anayurtgazetesi.com
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Böbreklerimizi Hastalıklardan Korumanın Yolları! Demirtaş CHP'yi koalisyona zorluyor İSTANBUL'DA YSK'YA TEPKİLER BÜYÜYOR... SON GÖRÜNTÜLER... Almanya'dan YENİ HAMLE!.. Surda Patlama Meydana Geldi İdil'de yol kapatan PKK'lılar polisle çatıştı ALMAN HABER AJANSI AÇIKLADI... KİME ZARAR? CÜBBELİ'NİN NOEL MESAJI ORTALIĞI SALLADI...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Barzani'den Tarihinin En Alçak Mesajı!