5321 görüntülenme09 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında gerçekleşen patlamaya ilişkin TBMM'ye verdikleri araştırma önergesinin reddedildiğini kamuoyuna açıkladı. Özkoç hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. Mecliste gerçekleştirdiği konuşmada Özkoç, doğru olanın derhal suçluların üzerine gitmek olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

‘ MAĞDUR OLANLARIN HAKKINI SAVUNACAĞIZ’
* Mağdur olanların hakkının, hukukunun savunulmasıdır doğru olan. Eğer biz bunu yapmazsak orada hata işleriz. Doğru olanları söyledik mi? Söyledik. Ben arkadaşlarımla beraber gittiğimde İçişleri Bakanı oradaydı, Sağlık Bakanı oradaydı, Çevre Bakanı oradaydı, Sakarya'nın Valisi oradaydı ve kriz masası oluşturulmuştu, gerekenler yapılıyordu. Çıktık medyaya dedik ki, ‘Teşekkür ederiz. Doğru olan bu davranıştır' dedik. Ama diğerlerini tasvip etmiyoruz.

‘YEDİ KEZ AÇILDI YEDİ KEZ PATLADI’

“Tam 7 kez bu fabrikada patlama oldu. 7 kez bu fabrikanın yeri değiştirildi ve her seferinde kurallara uygun olmadığı halde bu fabrika tekrar kuruldu, denetlendi dediği halde denetlenme kurallarına uyulmadı, kaybedilen hayatlar oldu. Biz kimin arkasında duracağız? Milletimizin arkasında, mağdurun arkasında, mazlumun arkasında duracağız. Gereken derhal yapılmalıdır. Raporlar açıklanmalı, denetim raporları açıklanmalı, itfaiye raporları açıklanmalı, suçlular derhal yargının karşısına çıkartılmalıdır.”

AKP MHP OYLARIYLA ÖNERGE DÜŞÜRÜLDÜ
Özkoç, Meclis’te gerçekleştirdiği konuşmanın videosunu da “Sakarya Hendek'te fabrikada yaşanan patlamayla ilgili TBMM'de verdiğimiz araştırma önergesi iktidarın oylarıyla reddedildi. Hukuki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadeleriyle paylaştı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ