Politika
10 Temmuz 2019 ( 7407 görüntülenme )

AKP'li Vekilden TERBİYE SINIRI AŞAN SÖZLER!..

Meclis'te söz alan AKP'li Mehmet Muş, İBB Başkan Ekrem İmamoğlu hakkında "Ekrem zavallı. 5 gün çalışmaktan korkuyor. Ekrem ister o tarafa kaçsın, ister bu tarafa kaçsın, o meclis 5 gün çalışacak, aklınıza sokun" dedi.

TBMM Genel Kurulunda, partilerin grup başkanvekilleri gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin her ayın ikinci pazartesi günü, ayda 5 gün toplanması yönündeki AKP’nin teklifinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından gündeme alınmamasını eleştirdi. “Niçin Meclisi çalıştırmak istemiyorsun?” diyen Muş, şunları söyledi:

İMAMOĞLU ALİ KIRAN BAŞ KESEN GİBİ BİR ADAM’

“Hani demokrasi anlayışınız? Siz bir yerde, bir makama geldiğiniz zaman demokrasiyi rafa kaldırırsınız. Sayın Özel’e söylüyorum, ara Ekrem İmamoğlu’nu sor, neden eylül ayından itibaren meclisin 5 gün çalışmasıyla ilgili verdiğimiz grup önerisini gündeme almıyor? Hangi hakla, hangi yetkiyle bunu yapıyor? Ali kıran baş kesen gibi adam, izleyin meclis toplantılarını, böyle rezillik olur mu? 174 üyesi bulunan AKP grubunun önerisini gündeme almıyor. Dert ne? Meclis 5 gün çalışmasın. O Meclis çalışacak arkadaşlar. Milletin verdiği yetkiyi meclis üyelerimiz sonuna kadar kullanacak.”

‘EKREM ZAVALLI, ÖNERİYİ GÜNDEME ALMAKTAN KORKUYOR’

Muş, İmamoğlu’na “zavallı” dedi. Muş, “Ekrem zavallı. Çünkü bir partinin verdiği grup önerisini gündeme almaktan korkuyor. Ne hadle? Hangi yetkiyle? Böyle bir yetkisi yok. 5 gün çalışmaktan korkuyor. Niçin korkuyorsun? O zaman biz de burayı hiç mi çalıştırmayalım? İki gün yetiyorsa… Böyle bir yetki var mı arkadaşlar?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ