8644 görüntülenme11 Mart 2019
AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, ezanın ıslıklandığı iddiaları sonrasında İstiklal Caddesi ve Taksim'de bir grubun tekbir atarak yürüyüşe geçmesi ve görüntülerinin sosyal medyada yer almasından sonra bir açıklama yaptı.

Yeneroğlu Twitter’da yaptığı açıklamada ezanın şiddet diliyle korunmaya ihtiyacı olmadığını belirterek kalabalık grubun eylemini eleştirdi. Yeneroğlu şunları kaydetti:

‘BU ŞİDDET DİLİ ÇOK DAHA ÜRKÜTÜCÜ’

“Ezanın ıslıklandığı olasılığı ne kadar rahatsız ediciyse, ‘ezana uzanan eller kırılsın’ sloganıyla şiddet dili kullananlar çok daha ürkütücü. Ezanın bu şekilde korunmaya, hele insanları incitmeye ve kaba kuvvetle korkutmaya ihtiyacı yok. Biraz sükûnet ve sağduyu lütfen.”

BEKAROĞLU: OY İÇİN SEÇİM KAZANMAK İÇİN EZAN PROVOKASYONU YANLIŞ


Öte yandan Taksim Meydanı’na kalabalık grubun slogan atıp yürümesini CHP’li Bekaroğlu da sosyal medya üzerinden eleştirdi. CHP’li Mehmet Bekaroğlu, ‘Oy İçin, seçim kazanmak için ezan provokasyonu yapmak yanlıştır’ dedi ve ekledi;

‘EZAN PROVOKASYONU YAPMAK YANLIŞTIR’

“Oy İçin, seçim kazanmak için insanları yalanlarla kışkırtmak, ezan provokasyonu yapmak yanlıştır. Din üzerinden, ezan üzerinden yapılan provokasyonların nerede duracağını kimse kestiremez. Kutsallarla oynanmasın, sonunda en kutsal olan insan zarar görür.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ