4532 görüntülenme08 Temmuz 2020
Kendisi de Çavuşcugöl'de doğup büyüyen AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir ve Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş tepkilerin ardından köy meydanında bölge sakinleriyle bir araya geldi. Köylülerin taleplerini dinleyen ikili beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı.

KÖYLÜ TEPKİLİ: ‘MEMLEKETTE SATMADIK YER BIRAKMADINIZ’

Arazilerinin haber verilmeden istimlak edildiğini belirten köy sakinlerinden biri, "Sizi ne dinleyeceğim, memlekette satmadık yer bırakmadınız, bitirdiniz. Siz de hiç mi Allah korkusu yok?" dedi.

‘SİZ DE HİÇ Mİ ALLAH KORKUSU YOK, MEMLEKETİ BİTİRDİNİZ’
Kamulaştırma kararına ilişkin AKP'li vekil Özdemir'e sert tepki gösteren bölge sakinlerinden yaşlı bir adam, “Ahmet senin babanın da arazisi var burada. Benim 40 tane yerim gidiyor, hayatım bitiyor. Utanmıyorsunuz da. Sizi ne dinleyeceğim, memleketi bitirdiniz. Siz de hiç mi Allah korkusu yok?” diyerek sitemde bulundu.

AKP’Lİ VEKİL’DEN KÖYLÜYE AZAR
AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir kendisine ‘memleketi bitirdiniz’ diyerek tepki gösteren yaşlı adama, "Köyü satan şerefsizdir. Köyü sattı diyen de şerefsizdir. Ben böyle terbiyesizlik görmedim” diyerek azarladı.

AKP’Lİ ÖZDEMİR’E TEPKİ: 'HALKIMIZ HESABINI SORAR'
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, AKP’li Özdemir’in doğup büyüdüğü köyde bölge halkına sert karşılık vermesinin utanç verici olduğunu belirterek “Hacı Ahmet Özdemir kendi köylülerinin oyuyla milletvekili seçiliyor üstüne de onlara hakaret ediyor. Halkımız bu insanı olmayan davranışın hesabını elbet sorar. Konyalı hemşehrilerimi kimse tehdit edemez ve aşağılayamaz, herkes haddini bilmelidir" dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ