AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun kendisine yaptırdığı 8 Covid-19 testinin pozitif çıktığını ifade etmesinin ardından Türk Tabipler Birliği'nden (TTB) tepki geldi. TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, AKP'li Milletvekili Türkoğlu'nun bir ayda 8 test uygulamasına tepki göstererek, "Bu bir skandaldır" dedi.

‘BU BİR SKANDALDIR’
TTB Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman yayınladığı bir basın açıklamasıyla AKP'li Türkoğlu'nun yaptırdığı 8 testin adil ve kabul edilir olmadığını ifade etti. "Bir milletvekiline bir ay içerisinde uygulanan 8 test kabul edilemez" diyen Prof. Dr. Adıyaman, olayı, "Bu bir skandaldır" sözleriyle niteledi. TTB Başkanı Adıyaman tepkisini, “Günlük test sayıları risk faktörlerine mi, Cumhurbaşkanlığı çalışanlarına mı, Meclis'te çalışanlara mı yapıldığı açıklanmalı" sözleriyle sürdürdü.

‘HANGİ MANTIKLA’
Adıyaman meclisteki test uygulamasına da tepki göstererek, "Mecliste çalışan bir milletvekiline haftada 2 kez testin hangi mantıkla, hangi bilimsel veriyle yapıldığının açıklanmasını istiyoruz" dedi.

NELER OLUYOR
Davetlilerin katıldığı bir törenle 24 Temmuz'da açılan Ayasofya Camii'nden maskesiz video paylaşan ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'la fotoğraf çektiren AKP'li bir vekilin daha Covid-19 testi pozitif çıktı. AKP Hatay il örgütü yetkililerinden alınan bilgilere göre, AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun testi pozitif çıktı.

ERBAŞ'LA RESİM ÇEKTİREN VEKİL ‘TEST POZİTİF’
AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi’in ardından Türkoğlu’nun geçtiğimiz günlerde corona virüsüne yakalandığı iddia edilmişti. Türkoğlu “Yaptırdığım tüm testler negatif çıktı. Herhangi bir hastalığım yok” yanıtını vermiş ancak evde tedavi gördüğünü söylemişti. Türkoğlu’na yapılan son testinin pozitif çıktığı öğrenildi. AKP Hatay örgütü yetkililerinden alınan bilgiye göre Türkoğlu’nun tedavisi evinde sürüyor.

‘ÜÇ BİN VAKA’
Öte yanda Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sarp Üner, Ayasofya’nın ibadete açıldığı gün önlemlerin göz ardı edildiğine dikkat çekti ve “Cumhurbaşkanı 350 bin kişinin katıldığını söyledi. O gün orada belirtisi olmayan bin civarında hasta vardı. Basit bir bölme çarpmayla orada bin civarında hasta vardı, bu hastaların bulaştırma kat sayısını da düşünürsek 2 bin- 3 bin kişiye hastalığı bulaştırdı. O bir araya gelmenin İstanbul’daki vaka sayılarını arttıracağını düşünüyorum.” diyerek uyardı.

Kaynak: Cumhuriyet/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ