205 görüntülenme16 Nisan 2019
AKP'Lİ METİNER: ‘KÜRDİSTAN HÜKÜMETİNİ SELAMLIYORUZ’

Rûdaw TV’de yayınlanan ve Hiwa Cemal’in sunduğu Rûdaw’i Amro programına katılan AK Parti eski milletvekili ve gazeteci yazar Mehmet Metiner, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden önce “Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yok. Kürdistan Kuzey Irak’tadır” şeklindeki değerlendirmelerine ilişkin bir soruya cevap veren Metiner, şöyle devam etti;

'BARZANİ KARDEŞİMİZ, SELAMLIYORUZ, SIKINTI NE?'

“Ben Kürt asıllı değil Kürt’üm. Bakın Kürdistan diyorum. Kürdistan hükümeti var, selamlıyoruz. Barzani bizim kardeşimiz selamlıyoruz. Onunla dostuz, selamlıyoruz. Sıkıntı ne? Suriye’de Kürdistan bölgesi yok mu? Suriye’deki Kürtlerin nüfus kağıtları bile yoktu. Ama ben sizin istediğiniz soruya cevap veremem” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN 'DEFOLUN' DEMİŞTİ

Erdoğan, "Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Türkiye'de Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu, Ege, Marmara'mız var, ama Kürdistan diye bir bölge yok. Ha sen Kürdistan'ı çok mu seviyorsun? Irak'ın kuzeyinde var. Defol git oraya! Defol!

Seninle beraber oraya gelmek isteyenler varsa onları da al git. Siz 780 bin kilometre kareyle Türkiye'yi bölemeyeceksiniz. İnşallah bunlar 31 Mart akşamı bu Rabia’yı öğrenecekler. Bay Kemal ve hanımefendi bir iki salon toplantısıyla günü geçiştirmeye çalışırken HDP'li Eş Başkanlar Ankara ve İstanbul ittifakı için sürekli propaganda yapıyor." demişti, şimdi video düştü.

ERDOĞAN'DAN KÜRDİSTAN'A 2 MİLYAR DOLAR YARDIM

Erdoğan Barzani için "Memurlarına maaş ödeyemez hale geldiklerinde onlara biz yardımcı olduk. Başbakanlığım dönemiydi, 2 milyar dolar kredi verdik ki maaş ödesinler." demişti.

Videoda ise Erdoğan'ın defolun gidin Irak'ta var dediği Kürdistan haritasına bakın, Barzani'nin hava durumu programında nasıl gösteriliyor...

BARZANİ KANALI RUDAW'DAN SIKINTI YARATAN SKANDAL HARİTA

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw televizyon kanalında yayınlanan hava durumunda büyük harita skandalı yıllardır devam ediyor.

Kanalın kullandığı haritada Türkiye’nin doğu ve güneydoğusundaki kentler ‘Kürdistan’ olarak gösteriliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tamamını ve Doğu Anadolu bölgesinin tamamına yakınını haritaya dahil eden kanal sosyal medyada Türk halkının büyük tepkisini çekiyor. Haritada Kürdistan sınırı Sivas’a kadar uzanıyor. Rudaw kanalı hava durumu 2013 yılından beri bu haritayla veriyor.

İŞTE SIKINTI BU!..

Kaynak: ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ