Genel
08 Kasım 2018 ( 1684 görüntülenme )

Metiner uyardı!.. 'AKP'DE N'OLUYOR'

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, partisine 3 dönem kuralını ihlal ettiği gerekçesiyle tepki gösterdi.


'PARTİDE NELER OLUYOR'

Metiner, "Üç dönem kuralı AK Partimizin en önemli ilkelerinden biriydi. Ne olduysa oldu ve istisnalar dönemi başladı. Şahsen istisnaların olduğu yerde ilkenin anlamını yitireceğine inananlardanım. Keşke bu dönemin kapıları hiç aralanmasaydı" dedi.

Metiner'in "Hangi yasaklardan niye yanayım?" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

'ÜÇ DÖNEM KURALI İYİ İŞTİ'

"Belediye seçimlerine doğru hızla yaklaşıyoruz. AK Partimizin koyduğu bazı ilkeleri ve dolayısıyla yasakları kendi adıma çok önemsediğimi belirtmek isterim. Evet lafı dolandırmadan belirteyim: O yasakları savunuyorum. İşte benim savunduğum yasaklar... Üç dönem kuralı...'

'AK PARTİ'MİZ  YENİ İSİM ÇIKARTAMIYORSA, SİYASETEN BİTMİŞ DEMEKTİR'

"Ne olduysa oldu ve istisnalar dönemi başladı. Şahsen istisnaların olduğu yerde ilkenin anlamını yitireceğine inananlardanım. Keşke bu dönemin kapıları hiç aralanmasaydı. Şayet AK Parti’miz üç dönemlerini tamamladıkları halde mevcutların yerine halkta ve teşkilatta karşılığı çok daha fazla olan yeni isimler çıkartamamışsa/çıkartamıyorsa zaten siyaseten bitmiş demektir".

'KİBİR ABİDELERİ...'

"Ben öyle olduğu kanaatinde değilim. AK Parti’nin mevcuda veya eskiye mecbur ve mahkûm olmayan çok güçlü ve saygın kadroları bünyesinde barındırdığı kanaatindeyim. Başka türlü bir algı teşkilatlarda ve halkta olumsuz sonuçlar doğurur. “Kibir abideleri” bu yüzden ortaya çıkar. “Ben olmazsam!” diye başlayan cümleler, “Ben olmasaydım kaybederdik, benimle kazanıldı!” tarzındaki yaklaşımlar parti gücünün üstüne şahısların gücünün ikame edilmesine neden oluyor.

Buna çok dikkat edilmelidir. Herkes şunu bilecek: Ben, liderimin ve partimin gücü sayesinde kazandım. Başka türlü bir algı veya gerçeklik AK Parti’nin dava ahlakını tüketir.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ