Genel
24 Eylül 2018 ( 8437 görüntülenme )

'METİNER'DEN KÖR HAVUZA BALIKLAMA DALIŞ'

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, MHP'nin hazırladığı teklifle ilgili Star Gazetesi'ndeki köşesinde bir yazı kaleme aldı.


'AKP AF TEKLİFİ İÇİN MASAYA OTURMALI'

Metiner, MHP'nin gündeme getirdiği af teklifi için AKP'nin masaya oturması gerektiğini savundu ve "AK Parti bu sorunun çözülmesine katkı sağlamalıdır. MHP ile oturup bu konu hem toplum vicdanını rahatsız etmeyecek, hem de gerçek mağduriyetleri giderecek bir çerçeveye oturtulabilir. Eminim ki teklife CHP de destek verecektir. Bu konunun uzatılmadan çözülmesinde yarar var" dedi.

 'HER PARTİ DESTEK VERMELİ'

Metiner, “Af” denildiği andan itibaren istediğiniz şey sorgulanır hale geliyor. Ve kaçınılmaz olarak başkaca tanımlar türlü spekülasyonlar eşliğinde meydandaki yerlerini alıyorlar. AK Parti bu sorunun çözülmesine katkı sağlamalıdır. MHP ile oturup bu konu hem toplum vicdanını rahatsız etmeyecek, hem de gerçek mağduriyetleri giderecek bir çerçeveye oturtulabilir. Eminim ki bu teklife CHP de destek verecektir” dedi.

'BEN DESTEKLİYORUM'

MHP teklifinin ‘Af' diye adlandırılamayacağını, “infaz rejiminde düzenleme” olabileceğini belirten Metiner, “İstenilen şeyin çerçevesi gayet iyi çizilmiş. Ve iddia edilen suç türlerinin hiç birine getirilmiş bir “af” söz konusu değil. Şahsen benim de istediğim “infaz rejiminde yapılacak düzenleme” ile bir kısım mağduriyetlerin sonlandırılması isteniyor” diyerek teklife destek verdi.

kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ