5764 görüntülenme06 Haziran 2018
Geçtiğimiz günlerde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konya'daki mitinginde "Milletvekili arkadaşlarıma hırsız ithamında bulunan bu İnce'ye dava açın, hepiniz dava açın." sözlerinin ardından AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında Bilecik mitinginde yaptığı konuşmasından dolayı “hakaret” ve “iftira” suçlarından suç duyurusunda bulundu.

ERDOĞAN ‘DAVA AÇIN’ DEMİŞTİ

Konya mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce'nin hırsız ithamına karşılık verdi. Erdoğan, Milletvekillerine nasıl bu ifadeyi kullanırsın. Sen de hırsızsın o zaman. Arkadaşlarıma hırsız ithamında bulunan bu İnce'ye dava açın" dedi.

İNCE "BU ÖN YARGI KALKMALI" DEMİŞTİ

“Yani toplumda genel olarak siyasetçinin hırsız olduğu yönünde bir ön yargı var. Valla bunun doğruluk payı var mı? Var… Hepsi doğru mu? Hepsi doğru değil. Peki bu ön yargıyı nasıl yıkacağız. Hesap veren olacağız" diyen Muharrem İnce'yi eleştiren Erdoğan şunları söyledi:

"HEPİNİZ DAVA AÇIN"

"Hızlarını alamayıp milli iradenin tecelligahı olan Meclisi, burada görev yapan milletvekillerimizi hırsız olarak itham edecek kadar ileri gidiyorlar. Bunlar dağıttı. Bunlar kayış attı. Milletvekillerine nasıl bu ifadeyi kullanırsın. Sen de hırsızsın o zaman. Milletvekili arkadaşlarıma hırsız ithamında bulunan bu İnce'ye dava açın, hepiniz dava açın."

Kaynak: cumhuriyet/ yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ