16202 görüntülenme12 Şubat 2019
AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, yerel seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de esnaf ve kahvehaneleri ziyaret etti. AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de kahvehane ziyaretinde kovuldu.

ETHA’da yer alan habere göre; AKP'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmed Vejdi için oy isteyen Miroğlu ve beraberindekilere, kahvehanede bulunanlar tarafından tepki gösterildi. AKP'liler daha sonra kahvehane önünde bulunan halka tepki gösterdi.

ÇAĞRILAR PEŞ PEŞE

Türkiye 24 Haziran seçimlerinin ardından 31 Mart’ta da yerel seçimlere girmeye hazırlanıyor. Partilerin seçim çalışmaları devam ederken AKP’li ve MHP’li isimlerden HDP’ye yapılan çağrılar dikkat çekti.

AKP’DEN HDP’YE ÇAĞRI

AKP MKYK üyesi Orhan Miroğlu’nun “Sadece Hakkari'deki HDP'li kardeşlerime değil İstanbul'da, İzmir'de, Mersin'de, Adana'da yaşayan HDP'li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki sizin bu 2 milyon oyunuza AK Parti taliptir” açıklamaları kamuoyunun dikkatini çekmişti.

MHP’DEN HDP’YE ÇAĞRI

Benzeri bir açıklama ise MHP'nin Edremit Belediye Başkan adayı Tuncay Kılıç'tan geldi. Partisinin HDP'den de oy alacağını söyleyen Kılıç, "HDP’dekiler bizimle beraber olacak, bize oy verecekler göreceksiniz. Yani bize güvenen bizim adaletimize inan her kardeşimiz bizimle beraber olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Cumhuriyet/ ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ