Genel
29 Mart 2019 ( 3565 görüntülenme )

AKP'ye uyarı: 'MİLLET KIRGIN VE ÖFKELİ'

Kemal Öztürk, Yeni Şafak’taki yazısında, AKP’de kimsenin eleştiri duymak istemediğini, doğru yazanların düşmanlaştırıldığına vurgu yaptı, “Demokrasinin bayram günü kabul edilen seçimlere giderken böyle olmamalıydı” sözleriyle eleştiride bulundu.


Öztürk, mitingler başta olmak üzere, seçim organizasyonlarının tamamında insanları birbirine düşman edebilecek bir dilin kullanıldığına dikkat çekti. Kimsenin eleştiri duymak istemediğini ifade eden Öztürk, yıllardır AKP içinde çalışmış biri olmasına karşın, adil ve dürüst olmaya gayret gösterdiğini belirtti. 

Gördüğü doğruları ve yanlışları söylemesine bir engel olmadığını belirten Öztürk’ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

'KİMSE HATASINI GÖRMEK İSTEMİYOR'

“Görüyorum ki kimse hatasını, yanlışını ve eksiğini görmek istemiyor. Kimse eleştiri duymak istemiyor. Sahada yaşananlar kendi aleyhineyse, yazanları dışlıyor, düşmanlaştırıyor ve susturmaya çalışıyor. Bu seçimde bunu bir kez daha, bu kez biraz daha fazla yaşadık. Oysa demokrasinin bayram günü kabul edilen seçimlere giderken böyle olmamamız lazımdı.

Ben yıllardır AK Parti içinde çalışmış biriyim. AK Parti tarafındayım yani. Ancak bu benim adil olmamı, dürüst olmamı, gördüğüm yanlışları söylememi engellemedi hiç. Benim aldığım terbiye ve eğitim bunu gerektirir."

'MİLLET KIRGIN VE ÖFKELİ'

"Aslında sahada gördüğüm ve yazılarıma taşıdığım sorunların özeti budur. Millet kırgın, öfkeli ve kibirli, kaba insanların yanlışları yüzünden AK Parti’den uzaklaşıyor. Erdoğan’ın dediği gibi..."

'SEÇMENİN BU ÇELİŞKİLERİ GÖRMESİ LAZIM'

"Lakin bunları yazdığım için bana kızanlar, Erdoğan söylediğinde ‘yerden göğe kadar haklı’ diyorlar. Maalesef bu çelişkilerini de görmüyorlar. Neyse…

Bugüne kadar milletin ortak aklı ve ortak iradesi hep en doğru kararı verdi. Bu kez de öyle olacak eminim. Hepimiz buna saygı göstereceğiz. Allah ülkemize ve milletimize hayırlı olacak bir seçim nasip etsin.”

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ