Ana Sayfa
20 Ağustos 2018 ( 1071 görüntülenme )

AKP'li Belediyelerde Büyük Tasfiye!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "Metal yorgunluğunun atılması” diye adlandırdığı AKP'li belediyelerdeki tasfiye süreci depreme dönüştü. 


Yaklaşan mahalli seçimler öncesi belediye başkanlarının yıllık ve 5 senelik değerlendirmeleri rapor hâline getirilip Erdoğan’a sunulacak. Ardından millette karşılığı olmayan isimler yerine genç ve dinamik isimler aday gösterilecek. Belediyelerdeki tasfiyenin yüzde 50'yi bulabileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’nin 3’üncü Olağanüstü Kongresi sırasında “metal yorgunluğunun atılması” olarak değerlendirdiği değişim ve yenilenme süreci devam ediyor. Türkiye Gazetesi'nden Damla Peker'in haberi şöyle: Süreç, ilk olarak partinin belde, ilçe ve il teşkilatlarında başladı. Değişim önceki günkü AKP’nin 6’ncı Olağan Kongresinde de devam etti.

Kongrede AKP’nin karar organı Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) ve Merkez Yürütme Kuru- lunda (MYK) yüzde 60, il kongrelerinde de yüzde 51 oranında bir yeni lenme gerçekleştirildi. Partinin en yetkili karar alma organı olan MKYK’daki 50 sandalyenin 29’unun sahibi değişti. MKYK içerisinden seçilen partinin A takımı olarak ifade edilen MYK’da da 15 sandalyenin 9’una başka isimler oturdu. Öte yandan AKP, 24 Haziran’daki seçim- de 600 kişilik milletvekilliği listesinde de 433 yeni isme yer vermişti.

BAŞKANLARA YAKIN TAKİP

Parti’de yaşanan bu değişim ve yenilenme süreci yerel yönetimlerde de sürecek. AKP kongresi ile başlatılan yerel seçim hazırlıkları kapsamında hangi isimlerin değişeceği netleşmiş olacak. Bu süreçte AKP Genel Merkezi tarafından yerel yönetimler yakından takip edilecek. Yüzde 500'nin üzerinde değişim planlanıyor.

ERDOĞAN’A RAPOR GİDECEK

Belediyeler Başkanlarının yıllık ve 5 yıllık değerlendirme raporları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunul- mak üzere güncel olarak takip ediliyor. Raporda belediye verileri, anket ve seçim sonuçları, belediye başkanı ile ilgili değerlendirmeler, siyasi ve genel değerlendirmeler yer alıyor.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ