Genel
11 Mart 2019 ( 247 görüntülenme )

ALPU Belediyesinde NELER OLUYOR?

Eskişehir'de AKP'li Alpu Belediyesi'nin 11 aydır işçilerine maaşlarını ödemediği ortaya çıktı. Alpu Belediyesi işçisi Özer Çardakçı, mevcut belediye başkanının kendilerine "Seçimi kazanırsak maaşlarınızı vereceğiz" dediğini söyledi.


Eskişehir’de, AKP’li Alpu Belediyesi işçilerine 11 aydır maaş vermeyince belediye işçileri isyan etti. İşçi Özer Çardakçı, Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş’ın işçilerle toplantı yaptığını ve “Seçimi kazanırsak maaşlarınızı vereceğiz” dediğini aktardı.

Çardakçı, “11 aydır maaş alamadığımız için yaşadığımız sıkıntıları dile getirdik. Bu yüzden işten de çıkarıldım” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİ VAR

Çakırözer, “İnsanlar korktukları için haklarını da arayamıyorlar. Alpulu yurttaşlarımız bu zulmü yaşamak için mi belediye başkanı seçtiler. Yaşananlar hepimiz için utanç verici” dedi. 

Alpu Belediye Başkanı Rafit Demirtaş’a seslenen Çakırözer, “Alpu’da insanlarımız iş, aş bulamazken, işi olanlarda maaşlarını alamıyorlar. Bu insanlar aylardır evine aş götüremezsek, o başkanlar o koltukta nasıl rahat oturuyorlar. Çalışanları 11 aydır evine aş götüremeyen bir belediye başkanı o koltukta oturmamalı” ifadelerini kullandı. Çardakçı, hakkını arayan işçilerin işten çıkarıldığını söyledi. 

CHP MİLLETVEKİLİ: 'O KOLTUKTA OTURMAMALI'

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer  yerel seçim kampanyaları kapsamında Eskişehir’in Alpu ilçesinde belediye işçileri ile bir araya geldi. 

Konuyu gündeme getiren,CHP’li Çakırözer, “Alpu Belediyesi’nde çalışan vatandaşlarımız 11, 12 aydır evlerine aş götüremiyor. Hakkını arayana seçimi kazanırsam maaşlarınızı ödeyeceğim diyerek insanları resmen tehdit ediyor. O da yetmiyor, insanları kış ortasında işten atıyor. İş, aş meselesi oy toplama aracı yapılmamalı. Geçim seçime endekslenemez, çalışanları 11 aydır evine aş götüremeyen bir belediye başkanı o koltukta oturmamalı” dedi.

kaynak: yeniçağ/tele1

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ