AKP’li Şahinbey Belediyesi’nin, 216 bin TL'ye aldığı hediyelik kahve fincanları, tartışmaları da beraberinde getirdi.

ÖN İHALESİZ DOĞRUDAN ALIM

Ekonomideki dalgalanmanın ardından tasarruf tartışmaları gündemdeki yerini korurken, AKP'li Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan harcamalar tepkilere neden oldu. Ön ihale duyurusu yapılmadan direk sonucu açıklanan ihale CHP tarafından belediye meclis toplantısından gündeme taşındı.

‘MİLLET ÇOCUĞUNA BEZ ALAMIYOR’

Evrensel'in haberine göre, CHP Meclis Üyesi Mehmet Dokbay, belediyeden, fincanların yeni doğan bebeklerin ailelerine hediye olarak alındığı bilgisi verildiğini söyleyerek, “Yeni doğan bebek kahve fincanını ne yapacak, kahve mi içecek? Madem öyle yeni doğan bebeğe mama, bez alsınlar. Millet çocuğuna bez alamazken, kahve fincanı peşindeler” dedi.

‘FİNCANLARIN ACELESİ NEYDİ’

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Mehmet Dokbay, “30.05.2018 tarihinde 223 bin liralık kahve fincanı alımı ile ilgili ihale açılmış, bu ihaleyi Kütahya’dan bir firma 216 bin liralık teklif ile kazanmış. Hükümet sürekli tasarruf tedbirleri ile ilgili genelgeler yayınlıyor. Bu kahve fincanları neden alındı acelesi neydi” diye sordu.

‘TASARRUF UYGULUYORLARMIŞ’

Dokbay’ın sorusuna cevap veren Şahinbey Belediye Başkanvekili Cuma Güzel ise, ihtiyaçların daha önceden belirlendiğini sonrasında bununla ilgili ihalenin yapıldığını belirterek, ihale sonuçlandıktan sonra “ben almayayım diyemezsiniz” dedi.

Güzel, tasarruf tedbirlerini tam şekli ile uyguladıklarını iddia etti. Kahve fincanlarının ne için aldığı ile ilgili de Güzel, şu ifadeleri kullandı: “Belediye bünyesinde çeşitli projelerimiz var. Evlilik Okulu, Hoş Geldin Bebek, Yetim Ailelerle ilgili programlarımız var. Bunlar kapsamında hediye olarak ailelere veriliyor” dedi.

Kaynak: Evrensel/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ