Politika
30 Ekim 2017 ( 4468 görüntülenme )

AKP'Lİ BAŞKAN'DAN İYİ PARTİ'YE TUHAF ÇIKIŞ!..

YAĞCI: "İYİ" KELİMESİNİN YAZILIŞI KAYI BOYU AMBLEMİNE BENZİYOR

Bilecik Belediye Başkanı AKP'li Selim Yağcı, yeni kurulan İyi Parti'nin 'Kayı Boyu' amblemine benzetilmesinden rahatsızlık duyduğunu söyledi. 

Başkan Yağcı, "Patenti Bilecik Belediyesi'ne ait olan Kayı Boyu simgesini kullanan partiye karşı hukusal haklarımızı kullanacağız" dedi.

Osmanlı’nın kurulduğu topraklardan miras kalan Kayı Boyu simgesinin telif haklarının Bilecik Belediyesi’nde olduğunu savunan Başkan Yağcı;

"KURNAZLIK YAPIYORLAR" 

“Kayı’yı amblem olarak belirtmeme gibi bir kurnazlığa giderken diğer taraftan da Kayı’yı belirtecek işaretleri ve sözleri kullanarak patenti bizde olan ve halkımıza da mal olmuş, atalarımızdan bize emanet olan bir işareti partinin işaretiymiş gibi bir kurnazlık içerisine girme eğilimlerini de görüyoruz” ifadelerini kullandı.

‘PANETİ BİZE AİT"

Belediye başkanı olmadan önce çeşitli illerde hakimlik yapan Selim Yağcı, Kayı Boyu ambleminin patent tescilini 2014 yılında Bilecik Belediyesi’nin aldığı, kente üç boyutlu büyük bir Kayı Boyu Anıtı yaptırdıklarını söyledi.

Yağcı konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İYİ YAZILIŞI KAYI BOYU AMBLEMİNE BENZİYOR"

 “Bunlar, her ne kadar amblemlerinde ‘İyi’ yazar gibi gözükseler de aslında bu konuya ilişkin Kayı Boyu amblemini kullanma ve bunu çağrıştırma noktasında böyle bir hukuksal tecavüzü de içermektedir. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak patent tescilinin ve anıtın bize sağlamış olduğu telif haklarının bize sağlamış olduğu tüm hukuksal haklarımızı da ilgili parti hakkında kullanacağız.”
Bilecik Belediye Başkanı Yağcı’dan İyi Parti’ye ‘logo’ tepkisi
Kaynak: DHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ