Reklamlar
Anasayfa » Haber
21 Nisan 2017 ( 8777 görüntülenme )

AKP'li Başkan'dan HAYIR OYU VEREN VATANDAŞLARA ŞOK BENZETME!

Referanduma ilişkin tartışmalar devam ederken, AKP Konya Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs’ün yaptığı açıklamalar tepki çekti.

Kesin olmayan seçim sonuçlarını değerlendiren Örs, “Referandum sürecini haçlı ile hilalin mücadelesi olarak gören gerçek milliyetçi kardeşlerimize de şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Örs, MHP teşkilatlarının “hayır” çalıştığını ima ederken “Gönül arzu eder ki, bu anayasa değişikliği sürecinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaşanan mutabakatın aynısı şehrimizde de yaşansın. Ancak sözde milliyetçi olup, özde milliyetçi olmayanları sahada göremedik” ifadeleri dikkat çekti.

ÜLKENİN YARISINI DÜŞMAN GÖRMEKTİR

AKP’li başkanın açıklamalarına tepki gösteren CHP Akşehir İlçe Başkanı Ömer Koç,

“Talihsiz, uygunsuz ve seviyesiz açıklamaları kınıyor, kendilerine de yakıştıramıyoruz. Bu oylamayı ‘’Haçlı ile Hilal’in’’ mücadelesi biçiminde değerlendirmek ülkenin yarısını düşman görmekle eşdeğerdir” dedi.

İHANET ŞEBEKELERİYLE İŞ TUTTUKLARINI UNUTMASINLAR

Eleştirilerin hedefinde olan Akşehir MHP İlçe Başkanlığı ise;


“Bu oylama siyasi bir tercih değil, yönetim biçiminin oylanmasıdır. Bu durumu, AKP İlçe yetkililerinin açıkladığı gibi bir Hilal (İslam) ve Haç (Hristiyan) kavgası şeklinde yorumlamak, çarpık bir zihniyetin ürünüdür. Bunu söyleyenler geçmişte hangi ihanet şebekeleriyle iş tuttuklarını unuttuğumuzu sanmasınlar” açıklamasıyla AKP’ye çok sert tepki gösterdi. 

Kaynak: yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Putin'den Ankara'ya Mesaj ŞOK!.. ALMAYAN'dan CAN SIKICI TÜRKİYE UYARISI!.. EDİRNE'DE BÜYÜK COŞKU!.. AKŞENER KASIRGASI ANKARA'YI SALLADI!.. Dikkat!..Meteorolojiden UYARI! PKK Sonunda Döküldü! İşadamının Oğlu ve Kardeşine GÖZALTI! İşte Erken Seçim Tarihi... Suriye'de Askerlerimize Bir Saldırı Daha!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erzurum'da 9 El Kaide üyesi yakalandı!